Na koncert inauguracyjny do wiązowskiego kościoła przyszło sporo mieszkańcówTo była już druga edycja zyskującego coraz większą popularność festiwalu muzycznego „Wśród pól”, którego organizatorem jest Szkoła muzyczna w Witowicach. Nie obyło się bez gwiazd i lokalnych talentów. Festiwal rozpoczął w kościele w Wiązowie. Koncert inauguracyjny dał zespół Jacaras z Julietą Gonzalez-Springer z Meksyku. Ta grupa muzyków wykonuje swoje wokalno-instrumentalne interpretacje dzieł barokowych. Na koncert przyszło kilkudziesięcioro wiązowian. Muzyka przypadła do gustu mieszkańcom, a końcowym oklaskom nie było końca.
Dwa kolejne dni festiwalu odbyły się w Witowicach. W sobotę w młynie cały dzień trwały przesłuchania 35 uczniów z całej Polski i konkurs muzyczny. Byli podzieleni na 3 grupy wiekowe: do 9 lat, do 12 lat i do 16 lat. – Każdy z uczestników musiał wykonać z pamięci przygotowany przez siebie program. Wszystkich uczestników oceniało jury pod przewodnictwem prof Andrzeja Mokrego (Instytut Muzyki Uniwersytetu Martina Lutra w Halle-Wittenberg, Niemcy) – powiedział Łukasz Figiel, dyrektor Szkoły Muzycznej w Witowicach. W grupie pierwszej wygrała Jeremi Sawaszkiewicz-Ziomka (ZSM im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej), w drugiej grupie Bartosz Barwicki (PSM I st. im. J. Garści w Lublińcu), a wśród najstarszych najlepsza okazała się Aleksandra Baran (PSM I i II st. w Nowym Targu – Filia w Rabce-Zdroju). W sobotę wieczorem odbył się koncert laureatów, a także zespołu Bokun – Kościuszko Duo.
W niedzielę od rana w Szkole Muzycznej w Witowicach miały miejsce lekcje mistrzowskie, których udzielali Jakub Kościuszko oraz Dominik Matuszczak. Wieczorem odbył się koncert zespołu Soundz Good. Konkurs muzyczny w najstarszej grupie uczestników wygrała Aleksandra Baran
Dyrektorami artystycznymi byli Łukasz Figiel (dyrektor szkoły) oraz Łukasz Oleszek, natomiast dyrektorem organizacyjnym Katarzyna Prokop. Jak oceniają przebieg festiwalu? – Festiwal, podobnie jak w latach ubiegłych, przebiegł bardzo sprawnie – powiedział Łukasz Figel. – Dzięki staraniom gminy Wiązów impreza została dobrze rozreklamowana, publiczność dopisała, uczestnicy konkursu wyjechali zadowoleni, a jury podkreśliło wysoki poziom konkursu. Jest to dla nas największa nagroda za trud włożony w organizację festiwalu. Koniec imprezy zawsze oznacza dla nas początek pracy nad kolejną edycją. Mamy już nawet wstępną listę artystów, którzy wystąpią w przyszłym roku. Już teraz możemy zaprosić wszystkich kochających muzykę na czerwiec 2016 roku do Witowic – kończy Figiel.


Komentarze   

dst Permalink2 +6 dst
RE: Kultura wśród pól
Ale jak to? Krochmalnego nie ma na zdjęciach? Ale faux pas.
2015-07-06 23:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink1 +5 Gość
Sprostowanie
To był trzeci festiwal :-)
2015-07-06 14:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.