To na pewno nie jest złoty pociąg, ale może być wartościowe naukowo.
Jedną z inwestycji drogowych przewidzianych na ten rok w Ziębicach jest przebudowa ul. Wojska Polskiego. Wymienione zostaną instalacje komunalne, zmienione zostanie oświetlenie, ulica otrzyma nową nawierzchnię, powstanie rondo na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Wałowej. Po przebudowie zmieniona zostanie organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu.
W trakcie prac budowlanych dokonano ważnego, jak się zdaje, odkrycia archeologicznego. Niemal na środku skrzyżowania znaleziono coś, czego nie powinno tam być. - Jest to coś, czego się nie spodziewaliśmy - powiedziała na antenie Radia Wrocław Anna Nowakowska, kierowniczka wałbrzyskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu.
Kilka tygodni temu w Szczawnie Zdroju doszło do odkrycia piwnicy, w której zachowało się mienie przedwojennych mieszkańców miasta. To w Ziębicach raczej nie jest piwnicą. Archeolodzy pracują nad ustaleniem wielkości znaleziska, jego datowaniem i przeznaczeniem. Na dziś wiadomo, że jest podłużne i sklepione. Na dostępnych w internecie zdjęciach widać leżącą w środku butelkę prawdopodobnie z XIX w. I na razie to wszystko...
Na ten temat pisaliśmy w 11 (1149) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink3 +5 spajker.
RE: Czy odkopano średniowieczną piwnicę?
Cytuję Leszek:
To jest fragment tunelu z Twierdzy Kłodzkiej do strzelińskiego Ratusza i dalej do Piwnicy Świdnickiej.

to jest odpływ kanalizacji z centrum miasta poza ulicę wałową czyli poza obręb murów średniowiecznego miasta. tubylcy do dzisiaj nie wiedzą co to jest kanalizacja. władze kondratowic mogłyby lekcje budowy kanalizacji u średniowiecznego ksiecia ziębickiego pobierać.
2023-03-28 17:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Leszek Permalink2 +1 Leszek
RE: Czy odkopano średniowieczną piwnicę?
To jest fragment tunelu z Twierdzy Kłodzkiej do strzelińskiego Ratusza i dalej do Piwnicy Świdnickiej.
2023-03-28 17:05 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +4 spajker.
RE: Czy odkopano średniowieczną piwnicę?
ziębice to skansen. od 1945 roku niczego tam nie zbudowano. była przed wojną największa w niemczech fabryka konserw seidla. już jej nie ma. była cukrownia. cukrowni brak. coś jak w strzelinie. niemcy zbudowali a zabugole korzystali do upadłego aż się zepsuło i poszło w ruinę. . ziębice i strzelin powinny połączyć się unią z półwyspem skandynawskim i zmienić nazwę na skan-sen.
2023-03-28 16:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.