Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Niewątpliwą ciekawostkę przyrodniczą mają ci, którzy mieszkają w Borowie lub ościennych miejscowościach. A atrakcją tą są bobry, które od roku upodobały sobie Małą Ślęzę płynącą przez tę gminę. Ich ślady działalności od wielu miesięcy obserwuje mieszkaniec Borowa Marian Pogoda.
- Pierwszy raz ich obecność zauważyłem około roku temu, kiedy na brzegach Małej Ślęzy obok Borowa zobaczyłem nadcięte zębami drzewa – mówi Marian Pogoda. Zwierzęta od tego czasu kilka razy zmieniały miejsce żerowania wzdłuż rzeki, ale nigdzie się nie wyprowadziły. W miniony poniedziałek, w święto Trzech Króli, nasz rozmówca udał się jak zwykle na spacer wzdłuż brzegów rzeki z Borowa w kierunku Opatowic. Niedaleko od mostku w Borowie natknął się na kolejne ślady działalności tych dużych wodnych ssaków. Wcześniej widział ścięte olchy, a w poniedziałek natknął się na ściętą grubą wierzbę, którą zwierzaki wciągnęły do wody.
Cały artykuł w wydaniu papierowym "Słowa Regionu".

Komentarze   

cześ Permalink3 0 cześ
bóbr
to powiedz jej - ogol się świnio!!!
2020-01-17 18:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Właściciel Permalink2 +2 Właściciel
Bober
Mi tam wystarcza bóbr żony ;)
2020-01-16 14:27 Cytować Zgłoś administratorowi
Bogna Permalink1 +1 Bogna
RE: Bobry nie śpią - pracują
Bobry to rąbią ale w gminie.