Istnieje duża szansa na przeprowadzenie termodernizacji budynku sali gimnastycznej w PrusachWójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak spotkał się z firmą, która przygotowuje plan gospodarki niskoemisyjnej. Na najbliższym posiedzeniu rada gminy będzie głosować nad uchwaleniem wspomnianej strategii. Dzięki temu dokumentowi magistrat będzie mógł aplikować o środki unijne na lata 2015-2020. - W gospodarce niskoemisyjnej chodzi przede wszystkim o to, żeby ograniczyć emisję dwutlenku węgla i zabezpieczyć budynki przed utratą ciepła. W ramach omawianego planu zamierzamy między innymi przeprowadzać termomodernizację obiektów użyteczności publicznej - powiedział szef gminy. Dodał również, że do tych budynków zalicza się szkoły w Prusach, Księginicach i Żelowicach. Zwrócił też uwagę na salę gimnastyczną przy szkole w Prusach. - Staraliśmy się dwa lata temu o środki unijne na termomodernizację hali sportowej w Prusach. Wtedy nie udało nam się pozyskać tych pieniędzy. Będziemy czekać na środki w nowym rozdaniu, gdyż ta sala wymaga ocieplenia. Wiemy, że jak jest bardzo zimno, to w hali są kłopoty z utrzymaniem odpowiedniej temperatury - dodał Bochnak. Kondratowice będą aplikować o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego.


Komentarze   

CIEKAWA Permalink1 +3 CIEKAWA
RE: Termomodernizacja szkół
Mam pytanie do naszego pana wójta - czy to prawda, że kanalizacja gminy jest kładziona na zaledwie około 40cm głębokości? Jeśli to prawda, to chciałabym jeszcze wiedzieć:
1. czy te około 40cm to głębokość budowy kanalizacji na obszarze całej gminy czy tylko w "WYBRANYCH" miejscowościach,
2. kto ponosi odpowiedzialność za tak wielkie zaniedbanie'
3. dlaczego przy określaniu parametrów budowy kanalizacji nie została uwzględniona strefa przymarzania ziemi,
4. co będą mieli zrobić mieszkańcy, jeśli w zimowym chłodzie ta wspaniała kanalizacja zwyczajnie zamarznie
2015-08-17 00:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.