Polska, mimo wielu trudności, w końcu awansowała na mistrzostwa Europy 2024. Nasza reprezentacja trafiła do grupy D, gdzie na początku zmierzy się z Holandią. Jakie są możliwe scenariusze Polski co do wyjścia z grupy? Czy podopieczni Michała Probierza mają w ogóle jakiekolwiek szanse na awans? Szczegółowe informacje na temat sytuacji Polaków podczas Euro 2024 prezentujemy w niniejszym poradniku. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Euro 2024 - kiedy się rozpoczyna? 

14 czerwca rozpoczynają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W tym roku gospodarzem imprezy są nasi zachodni sąsiedzi - Niemcy. W ramach meczu otwarcia zmierzy się ze sobą reprezentacja Niemiec i Szkocji. Finał zaplanowany jest na 14 lipca i zostanie on zorganizowany w Berlinie. Euro 2024 to już siedemnasty turniej tego typu. W tym roku tytułu mistrzów będą bronić Włosi, którzy w 2021 roku w ramach finału pokonali Anglię.

Podczas Euro 2024 rozegranych zostanie łącznie 51 meczów, a zagrają w nich łącznie 24 drużyny, które podzielono z kolei na sześć grup. W ramach Euro 2024 tradycyjnie odbędzie się faza grupowa oraz pucharowa. W drugiej części turnieju będą mogły znaleźć się dwie najlepsze drużyny z grupy oraz cztery najlepsze drużyny, które wywalczą trzecie miejsce. Wielu kibiców zastanawia się, czy Polska, która trafiła do grupy D, ma szanse na awans. Sprawdziliśmy to. 

Polska w grupie D na Euro 2024 - jakie są szanse na awans? 

Przez wiele miesięcy kibice obawiali się, że polskiej reprezentacji w ogóle nie uda się wywalczyć awansu na mistrzostwa Europy, ponieważ kolejne mecze były przegrywane przez podopiecznych Michała Probierza. Ostatecznie polska reprezentacja wywalczyła awans jako ostatnia. Niestety, Polska została przydzielona do wyjątkowo trudnej grupy D, w której są jeszcze kraje takie jak Francja, Austria oraz Holandia. 

O tym, jak trudna jest to grupa, świadczy fakt, iż wskazane kraje zajmują szóste, drugie ora dwudzieste szóste miejsce według rankingu FIFA. Warto nadmienić, że podczas mundialu, którzy odbył się jakiś czas temu w Katarze, Francuzi przegrali dopiero po przeprowadzeniu rzutów karnych w ramach finału z Argentyną. 

Awans Polski na Euro - symulacja superkomputera

Jakie są typy Euro co do sytuacji Polski? Zarówno typerzy jak i eksperci są zgodni, że sytuacja Polski podczas Euro 2024 nie przedstawia się optymistycznie. Serwis Opta Analyst przeprowadził specjalną analizę szans polskiej reprezentacji na wyjście z grupy w trakcie mistrzostw euro 2024. Wykonał on ten zabieg 10 tysięcy razy. Według obliczeń, reprezentacja Polski ma 0,8 proc. szans na wygraną całego turnieju, zaś 2,6 proc. na awansowanie do finału. 

Jednocześnie, według superkomputera szanse Polski na awans do 1/8 finału są bardzo wysokie, bo wynoszą 45 proc. Dodatkowo, szanse na ćwierćfinał to 20,1 proc. Z kolei największe szanse na to, by zatriumfować, ma reprezentacja Anglii - 19,9 proc. Tuż za nią znajduje się Francja, której szanse wynoszą 19,1 proc. Zdecydowanie najmniejsze szanse według superkomputera ma Gruzja - 0,1 proc. 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Cześ
Polacy nic się nie stało!
0

Przeczytaj również