Przy zbiorniku „kaolina” w Wyszonowicach pojawiła się tabliczka z taką treścią i informacją, że jest to teren prywatny

Przed popularnym wśród wędkarzy i turystów zbiornikiem w Wyszonowicach niespodziewanie pojawiła się tabliczka z informacją, że jest to teren prywatny. Zgodnie z prawem za wejście na taki teren może grozić grzywna lub nawet rok więzienia. Czy zatem za spacer na „kaolinę” w Wyszonowicach można pójść za kratki? Czy gminny teren trafił w prywatne ręce?

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Wyszonowic i gminy Wiązów poinformowali naszą redakcję o tabliczce, która została zamontowana przy zbiorniku „kaolina” w Wyszonowicach. Z treści, która się na niej znalazła, jednoznacznie wynikało, że jest to teren prywatny. Polskie prawo mówi, że za wtargnięcie na teren prywatny bez zgody właściciela grozi grzywna, a nawet rok więzienia. Czy więc za spacer w tym miejscu można ponieść karę?
Zbiornik „kaolina” w Wyszonowicach dotychczas znajdował się na działce gminnej. W związku z tym zwróciliśmy się do wiązowskiego magistratu z kilkoma pytaniami. Chcieliśmy wiedzieć, czy gmina Wiązów sprzedała działkę, na której znajduje się zbiornik, czy przedstawiciele gminy wiedzą, że taka tabliczka się pojawiła i czy – ich zdaniem – powinna się tam znajdować, a także czy mieszkańcy Wyszonowic, gminy Wiązów i turyści mogą wchodzić na ten teren bez obawy o konsekwencje prawne.

Cały artykuł zamieściliśmy w 8 (1196) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Spajker.
Co się stanie jak pójdę łowić raki albo wodorosty? Co będzie jak zamocze wędkę bez haczyka bo lubię siedzieć nad wodą? Taki zakaz wstępu rozwiązuje powyższe problemy. Jeżeli jacyś ludzie nadużywali swoich praw to teraz gmina może nadużyć swoich praw w ramach wzajemności.
0
Gravatar
TruckdriverDST
Ciekawe czy kogoś złowili...??
1
Gravatar
Slowo
Slowosuf
Nie eskalujcie afery,tablica została Poprawiona a wy szukacie sensacji w swojej gazetce szkolnej ;)
1
Gravatar
Anonimowe
Gdyby nikt nie zwrócił uwagi na ten błąd, tabliczki byłyby tam do dziś!
5
Gravatar
Cześ
Komuś się w doopie poprzewracało!! !
4

Przeczytaj także