Ewa Mielczarek, prezes Fundacji Atena, opowiedziała o projekcie dla wiązowskich seniorów

Ten projekt sprawi, że wiązowscy seniorzy będą bezpieczni, asertywni, zdrowi i aktywni, a także zintegruje ich z młodszym pokoleniem. Fundacja Atena otrzymała 50 tys. zł dotacji na przeprowadzenie szeregu ciekawych działań.

Fundacja Atena, działająca na terenie gminy Wiązów, otrzymała 50 tys. zł dotacji na realizację oferty „Dolnośląska Akademia Kompetencji Seniora w 2024 r. ” – Projekt „BAZA Senior - Bezpieczny, Asertywny, Zdrowy i Aktywny” jest odpowiedzią na problemy osób po 60 roku życia wynikające ze zmian psychofizycznych związanych z wiekiem, alienacją po odejściu z pracy czy ze zmianami technologicznymi – podkreśla prezes fundacji Ewa Mielczarek. – Znacząco obniża się standard funkcjonowania seniorów pod względem zdrowotnym, aktywności, finansowym i poznawczym. Nasz projekt ma objąć wsparciem edukacyjno-aktywizacyjno-integracyjnym minimum sto seniorek i seniorów, zamieszkujących dwa powiaty województwa dolnośląskiego: strzeliński i oławski – dodaje nasza rozmówczyni.

Projekt będzie składać się z czterech grup działań i obejmuje 230 godzin prelekcji, warsztatów, treningów, zajęć dla seniorów i 3 godziny szkolenia dla młodzieży – wolontariuszy. – W zadania zaplanowano włączenie minimum 15 młodych (13-18 lat) wolontariuszy, wzmacniając tym samym integrację międzypokoleniową – zaznacza prezes Ewa Mielczarek, która wylicza cele projektu. To przede wszystkim włączenie młodzieży szkolnej w działania na rzecz bezpieczeństwa seniorów, upowszechnianie wiedzy i dobrych praktyk w zakresie stosowania zasad bezpiecznego zachowania seniora, przygotowanie seniorów pod względem psychofizycznym do prawidłowych i bezpiecznych reakcji w sytuacji zagrożenia oraz profilaktyka i edukacja prozdrowotna.

Cały artykuł zamieściliśmy w 9 (1197) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także