Ulica 1 Maja. Do końca września mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami fot. bom

Mieszkańcy Wiązowa są zadowoleni z remontów ulic Sikorskiego i 1 Maja. Wcześniej drogi dojazdowe na starówkę były w fatalnym stanie technicznym. Obecnie trwa wymiana chodników i nawierzchni.

– Nasz rynek pięknieje. Proszę spojrzeć na fontannę i odnowiony ratusz. Jeszcze kilka lat temu, wszystko wyglądało inaczej. Sporo ludzi popiera zmiany. Remont dwóch ważnych uliczek Sikorskiego i 1 Maja był koniecznością – przekonuje pani Ewa, seniorka, którą spotkaliśmy na wiązowskim rynku.

Przy wjeździe na jedną z remontowanych ulic spotykamy grupę ludzi, którzy przyglądają się pracom. Tłumaczą, że wcześniej ulicę zniszczył nadmierny ruch pojazdów. Kierowcy nie zwracali uwagi na znaki drogowe. Zdarzało się, że na wąskim trakcie mijały się dwa samochody dostawcze.

– Po remoncie ma się to zmienić i mam nadzieję, że kierowcy będą respektowali ograniczenia. Ulica ma być jednokierunkowa z poszerzonymi chodnikami. W końcu kobiety z wózkiem, idące chodnikiem, nie będą musiały wchodzić na jezdnię – mówi Paulina, sprzedawczyni z piekarni przy ul. Sikorskiego.

Zakres robót na ulicy 1 Maja obejmuje odcinek o długości ponad 175 metrów. Powstaną nowe chodniki i zjazdy z betonu i kamienia. Całkowita wartość prac to ok. 2 mln 200 tys. zł.

Cały artykuł zamieściliśmy w 18 (1206) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
cześ
Wiązów teraz wygląda jak przedmieścia Waszyngtonu :D
0

Przeczytaj także