Z wielu mediów codziennie dowiadujemy się o kolejnych przybyszach. Fot. SG

Nielegalni imigranci są już w Polsce. Docierają do nas nie tylko przez granicę z Białorusią, ale również samolotami. Na początku roku przyleciało ich blisko 600 głównie z Grecji – informuje Straż Graniczna. Czy jest się czego obawiać? O to zapytaliśmy mieszkańców Wiązowa.

Polska i Węgry głosowały przeciwko aktom prawnym, tworzącym pakt migracyjny. Jednak inne kraje były za i dokument został przyjęty. Ma on m.in. lepiej chronić unijne granice. Premier Tusk zadeklarował, że Polska nie zgodzi się na żadne kwoty za cudzoziemców i przymusowe relokacje. Według prawicowej opozycji, obecny rząd nic nie zrobił w tej kwestii. Tymczasem mamy coraz więcej przypadków przywożenia migrantów z Niemiec do Polski. Niedawno dużą grupę przybyszy z Etiopii ulokowano w ośrodku w Łukowie. Placówka nie jest pilnie strzeżona i grupy migrantów po zmroku wychodzą na miasto, co wzbudza obawy mieszkańców. Z wielu mediów codziennie dowiadujemy się o kolejnych imigrantach. Co myślą o tym mieszkańcy Wiązowa? Czy przesadzamy z obawami?

– To gruba przesada. Nie zapominajmy, że wszystkim sterują politycy, którzy wyolbrzymiają problem, aby zdobyć poparcie. Wiele partii nagina rzeczywistość w różnych kierunkach, a prawda zawsze leży pośrodku – mówi Kuba, uczeń strzelińskiego technikum.

Zdaniem jego kolegi, Marka Kurowskiego, opinie Polaków w sprawie migrantów są przesadzone.

– Nie sądzę, aby do Polski trafiały duże grupy ludzi. Jestem raczej za tym, aby im pomagać. Nie rozumiem obaw mieszkańców. Słyszałem o zadymach we Francji, ale nie sądzę, aby u nas tak było. Nie ma się czego bać – uspokaja Marek Kurowski.

Cały artykuł zamieściliśmy w 24 (1212) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
taaa
Do Mareczka...W styczniu mój sąsiad(40lat) z dwójką dzieci wyjechał do Rumunii w poszukiwaniu ciszy i spokoju dla swoich dzieci właśnie.Tydzień temu pożegnaliśmy znowu dwoje młodych ludzi z trójką dzieci.Mają dość wysokich podatków i poczucia zagrożenia ze strony Rządu .Nie wszyscy zgadzają się na przymus,presje i zdzierstwo ... lepszego dla obcych' ,a poniewierania Polaków.
1
Gravatar
wiemy...
Podatek dochodowy nie może być dla ciężko pracującego KARĄ.
1
Gravatar
wiemy...
Trzydziestoletn i kredyt na DOM nie musi być tak drogi...Nabici na Bank.Możesz nie zdążyć skonsumować.
0
Gravatar
wiemy...
Koszt utrzymania pracownika nie musi być tak wysoki.Dużo małych firm jest w stanie upadłości itd.itp.
1
Gravatar
pytanie
Frekwencja wyborcza nie musi być tak niska,38-51% .Sami się wybierają,a gdzie reszta Polaków?
1
Gravatar
spajker.
wiązów jest tak zacofany jak etiopia. mają jak w domu. burmistrz martwił się niedawno że wiązów się wyludnia. mieszkańcy etiopii mają po 14rga dzieci i nadrobią dproblem demograficzny.
jedna sroga zima bez węgla i przybysze uciekną z powrotem do grecji.

0
Gravatar
słusznie
Prezydent USA Joe Biden popełnił kolejny błąd, wręczając Prezydencki Medal Wolności Sekretarzowi Generalnemu NATO Jensowi Stoltenbergowi, przeczytał instrukcję dla… siebie!

W szczególności, czytając swoje przemówienie z mównicy, w pewnym momencie przeczytał także instrukcje, które przygotował dla niego jego personel…

Gdy Joe Biden miał właśnie wręczyć medal Jensowi Stoltenbergowi, słychać, jak czyta dla siebie kilka słów instrukcji: „Zadzwoń do adiutanta wojskowego”.

Amerykański prezydent od kilku miesięcy swoimi występami pokazuje, że ma poważne problemy psychiczne.

Swoją obecnością na szczycie NATO będzie próbował udowodnić, że jest w stanie ubiegać się o kolejną kadencję przeciwko Donaldowi Trumpowi, ale teraz nawet sami Demokraci w to nie wierzą. Ps A,co z tymi ,których opłacał CIA,MI6,Mossad, to byłe AlQaida,Al Nusra,ISIS,Ujgu rzy ,Kurdy inne?Im już nie płacą,bo USA bankrut...Oni mają po kilka żon i kilkoro dzieci...Będą mściwi?Szczególnie w stosunku do NIEWIERNYCH w ich mniemaniu.

1

Przeczytaj także