Do naszej redakcji wpłynął list z prośbą o interwencję. Temat jest gorący i nie tylko dlatego, że dotyczy ogrzewania. Dostając coraz to wyższe rachunki za ciepło, zastanawiamy się, dlaczego są takie wysokie?
W jednym z poprzednich wydań „Słowa Regionu” pisaliśmy o nowych, wyższych cenach za ogrzewanie w strzelińskiej spółdzielni mieszkaniowej. W ubiegłym tygodniu trafił do naszej redakcji list dotyczący podobnych opłat w Wiązowie. - W Wiązowie nasza spółdzielnia ma dwa bloki mieszkalne i kilka lokali użytkowych – powiedział Tadeusz Laszczyński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Strzelinie. - Podobnie jak w Strzelinie również tam wzrosły opłaty za dostarczane ciepło. Przyczyny podwyżek są takie same jak w przypadku naszych lokatorów w Strzelinie. Oba bloki w Wiązowie opalane są gazem. Od stycznia br. cena, jaką płacimy za gaz, wzrosła niemal 100%. Ponadto wraz z nowym rokiem skończyła się rządowa tarcza antyinflacyjna na gaz. Kiedy obowiązywała tarcza, podatek VAT obniżono z 23% do 5%. Wraz z nastaniem 2023 r. stawka VAT wróciła do poprzedniej. W tym roku jest więc tak, że nie dość, że cena gazu wzrosła niemal o 100%, to płacony podatek VAT wzrósł o 18% rok do roku. I to jest przyczyna podwyżek zaliczek płaconych przez lokatorów. Jeżeli chodzi o lokatorów spółdzielni w Wiązowie, to płacona przez nich zaliczka wynosi 8,01 zł za m2 i 8,07 zł za m2 mieszkania – wyjaśnił nasz rozmówca.
Na ten temat pisaliśmy w 5 (1143) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Cześ Permalink1 -1 Cześ
RE: Podwyżki opłat dla mieszkańców bloków spółdzielczych w Wiązowie
Zastanawiają się? Teraz? Spytajcie jaszczembia! Inflacja albo będzie albo nie będzie :lol:
2023-02-12 12:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.