Jeden z bloków, w którym ceny za ogrzewanie bardzo wzrosły, stoi przy ul. Jana Matejki
Do naszej redakcji wpłynął list z prośbą o interwencję. Temat jest gorący i nie tylko dlatego, że dotyczy ogrzewania. Dostając coraz to wyższe rachunki za ciepło, zastanawiamy się, dlaczego są takie wysokie?
W jednym z poprzednich wydań „Słowa Regionu” pisaliśmy o nowych, wyższych cenach za ogrzewanie w strzelińskiej spółdzielni mieszkaniowej. W ubiegłym tygodniu trafił do naszej redakcji list dotyczący podobnych opłat w Wiązowie. - W Wiązowie nasza spółdzielnia ma dwa bloki mieszkalne i kilka lokali użytkowych – powiedział Tadeusz Laszczyński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Strzelinie. - Podobnie jak w Strzelinie również tam wzrosły opłaty za dostarczane ciepło. Przyczyny podwyżek są takie same jak w przypadku naszych lokatorów w Strzelinie. Oba bloki w Wiązowie opalane są gazem. Od stycznia br. cena, jaką płacimy za gaz, wzrosła niemal 100%. Ponadto wraz z nowym rokiem skończyła się rządowa tarcza antyinflacyjna na gaz. Kiedy obowiązywała tarcza, podatek VAT obniżono z 23% do 5%. Wraz z nastaniem 2023 r. stawka VAT wróciła do poprzedniej. W tym roku jest więc tak, że nie dość, że cena gazu wzrosła niemal o 100%, to płacony podatek VAT wzrósł o 18% rok do roku. I to jest przyczyna podwyżek zaliczek płaconych przez lokatorów. Jeżeli chodzi o lokatorów spółdzielni w Wiązowie, to płacona przez nich zaliczka wynosi 8,01 zł za m2 i 8,07 zł za m2 mieszkania – wyjaśnił nasz rozmówca.
Na ten temat pisaliśmy w 5 (1143) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Cześ
RE: Podwyżki opłat dla mieszkańców bloków spółdzielczych w Wiązowie
Zastanawiają się? Teraz? Spytajcie jaszczembia! Inflacja albo będzie albo nie będzie lol
0

Przeczytaj także