O zbrodni mówią prawnicy i policjant. Jest również relacja szczęśliwca, który przeżył atak zwyrodnialca.

Zaledwie kilka miesięcy temu powołano do życia Fundację „Księstwo Ziębickie”, a już ukazały się kolejne numery Act Sambisiensis. Acta są półrocznikiem historycznym popularyzującym wiedzę o regionie wydawanym przez tę fundację. W drugim numerze znajduje się kilka tekstów dotyczących Karla Denke, kanibala z Ziębic. Jednak temat został pokazany inaczej niż to miało miejsce do tej pory. Pominięty został prawie zupełnie sensacyjny wątek zbrodniczej działalności Denkego. Są natomiast teksty podejmujące casus wielokrotnego mordercy z punktu widzenia ówczesnego i obecnego kodeksu karnego a także ocena postępowania pruskiej policji po ujawnieniu zbrodni. Autorami pierwszego tekstu są Monika Rakus, strzeliński prokurator rejonowy, i Michał Budny, aplikant prokuratorski...

Komentarze   

spajker. Permalink1 +1 spajker.
RE: Kto był ostatnią (niedoszłą) ofiarą kanibala?
kanibal? zwyrodnialec?kanializm rytualny??? nieeee!!! to niemiec!. karl denke polował w ziębicach na bezrobotnych i na prostytutki, wujek denke szanowany religijny obywatel munsterberg po dzisiejszemu ziębic taki miły pomocny pan kusił pomocą a później zabijał osoby bezwartościowe, zaginięcie których nikogo nie interesowało. wujek denke miał bezpłatny wsad mięsny do peklowanych słoików. zza mięso wieprzowe w uboijni musiałby zapłącić a po ziębickim peronie chodziło mięso bezpłatne niczyje no to do słoika z nim. koleś peklował ludzi tak z 2 lata no ale oszczędny niemiec miał w szafie wszystkie unbrania. w ogródku to już szpadla w ziemię nie wsadziłeś bo wszędzie kości. bezrobotny oskar ze stzrelina poszedł do ziębic szukać pracy. wujek denke odłowił go i powiedział że da mu zarobić ale ten musi napisać list do brata denke, który denke mu podyktuje. oskar zabiera się do pisania listu a denke zza pleców mu dyktuje, lieber adolf du bist weich, kochany adolfie jesteś miękki, oskar uśmiechnął się i odwrócił bo myślał że koleś jaja sobie robi. no ale koleś już w tym momencie zamachnął się rzeźniczym toporem a oskar uchylił sie, został zraniony i uciekł na policję. dla wujka denke - jesteś już miękki to gryps rzeźniczy- peklowane miękkie mięsko a dla oskara to głupoty. niedogadali się. co ciekawe policja nie wierzyła krwawiącemu oskarowi że taki zacny koleś złe rzeczy robi. na adres denke na stawową 12 poszli dopiero po 2 dniach z tego powodu aby go zawiadomić że jakiś obdartus , którego aresztowali , oskar ze strzelina źle o nim mówi. wujek denke sprzedawał latami mięsko ludzkie m innymi do hali targowej we wrocławiu. po ujawnieniu przemysł mięsny stracił 60% obrotów bo każdy bał się zawartości słoika z mięsem. zasłużony obywatel miasta był psychopatą. polscy i niemieccy profesorowie przypisują mu kanibalizm kanibalizm rytualny i są durniami bo nie dochodzi do nich że porządny oszczędny niemiec miał bezpłatne mięso do słoików. taka niemiecka natura raz mięso do słoika a raz do pieca w auschwitz. na necie jest filmik "ojczulek denke" wniosek? znać niemiecką-żydowską- chytrą naturę. nie zatrudniać oskarów ze strzelina. nie jeść mięsa ze słoika.
2021-03-02 13:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.