W sali obrad Urzędu Gminy Kondratowice miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Druhowie z OSP Kondratowice Denis Tomaluk i Mateusz Zieleniewski otrzymali podziękowania od wójta gminy, komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie i komendanta wojewódzkiego PSP. Strażacy 23 lutego uratowali życie jednemu z mieszkańców Kondratowic, gdy doszło u niego do nagłego zatrzymania krążenia.
- Mam zaszczyt i ogromną przyjemność złożyć wyrazy uznania i podziękowania za bezinteresowną pomoc oraz godną naśladowania postawę związaną z ochroną życia. Wasze bohaterskie zachowanie przyczyniło się do uratowania naszego mieszkańca - mówił wójt Tomasz Gracz. Szef gminy złożył również wyrazy podziękowania i szacunku rodzicom Mateusza i Denisa. - Dziękuję, że przy wychowaniu swoich dzieci znaczny nacisk położyliście państwo na bardzo ważny aspekt życia, czyli pomoc bliźniemu - dodał.Wójt Tomasz Gracz (z lewej) dziękuje strażakowi Denisowi Tomalukowi
Śmiało można powiedzieć, że druhowie dokonali bohaterskiego czynu. Dzięki ich fachowej pomocy, udało się uratować mężczyznę. Wójt podczas uroczystości wspominał, że nie żałuje żadnej złotówki wydanej na OSP, gdyż jego priorytetem jest bezpieczeństwo.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.