Podczas uchwalania budżetu gminy Kondratowice na 2020 rok nie zabrakło niejasności i burzliwych dyskusji. Co prawda, radni podjęli uchwałę budżetową, ale sprawa może mieć ciąg dalszy. 18 grudnia ubiegłego roku odbyła się sesja budżetowa Rady Gminy Kondratowice. Otworzył ją przewodniczący Henryk Muszyński, po czym przedstawił porządek obrad. Kilka uwag do planu pracy rady wniósł wójt Tomasz Gracz. Chodziło mu o to, że tylko jedna z komisji stałych zaopiniowała budżet w terminie, z związku z tym, jego zdaniem, na sesji powinna być odczytana opinia tylko tej jednej komisji. Dodatkowo wójt wnioskował o wycofanie punktu dotyczącego głosowania w komisjach stałych nieuwzględnionych przez wójta autopoprawek. Wskazał też dwa wyroki sądów administracyjnych mówiące o tym. Głosami członków klubu „Nasza gmina, nasz dom” odrzucono sugestie wójta.- Będę się odnosił do wniosków złożonych  w terminie i zgodnych z przepisami. Jeżeli większość rady je przegłosuje, to się od nich odwołam i proszę nie mieć do mnie pretensji - powiedział wójt Tomasz Gracz
Potem radni przeszli do procedowania budżetu na 2020 rok. Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu pozytywnie zaopiniowała projekt wieloletniej prognozy finansowej, lecz miała kilka zastrzeżeń. Skarbnik Emilia Dziurdź odczytała projekt uchwały budżetowej na rok 2020. Dochody mają wynosić 22 492 625 zł, z czego dochody bieżące to 21 587 625 zł, a dochody majątkowe to 905 000 zł. Wydatki to 21 997 025 zł. Następnie Muszyński przeczytał opinię RIO nt. projektu budżetu, była pozytywna. W dalszej kolejności Gracz zwrócił uwagę, że w uchwale, która zawiera tryb pracy nad budżetem, są jasne zapisy. - Komisje rady w terminie 14 dni od otrzymania projektu (otrzymały go 20 listopada - red.) odbywają posiedzenia, na których formułują pisemne opinie o projekcie budżetu. Opinie te wydano 12 grudnia, czyli tydzień po terminie i nie powinny być tutaj przedstawiane - stwierdził wójt. Tylko komisja społeczna zachowała termin, zatem jej przewodniczący Arkadiusz Matthaus przeczytał opinie nt. budżetu, a wójt odniósł się do wniosków tejże komisji. - Będę się odnosił do wniosków złożonych w terminie i zgodnych z przepisami. Jeżeli większość rady je przegłosuje, to się od nich odwołam i proszę nie mieć do mnie pretensji - powiedział Gracz. Wyjaśniał przy tym, iż, jego zdaniem, pozostałe komisji sporządziły swoje wnioski po terminie. Zdaniem przewodniczącego Muszyńskiego, komisje stałe, na których padły wnioski, odbyły się terminowo, a jedynie opinie sformułowano po terminie, tak że pozwolił pozostałym komisjom na przedstawienie wniosków.
Cały artykuł w wydaniu papierowym "Słowa Regionu".

 

Komentarze   

spirulina Permalink8 +6 spirulina
RE: Budżet uchwalili, ale są wątpliwości...
Cytuję Zepp:
Cała kasa pójdzie na zakup pomp do naszej SUPER kanalizacji. BRAWO.

Widać nie masz naszej super, hiper kanalizacji albo do tej pory Ci działa pompa.
Może są wg Ciebie w tej chwili ważniejsze priorytety niż zdrowie mieszkańców gminy? Zdajesz sobie sprawę jaki jest smród w domu gdy szambowóz przyjeżdża średnio 1x/tydz wypompować zbiornik?
2020-01-27 15:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink7 +5 Gość
Klimatyzacja
Cytuję Zepp:
Cała kasa pójdzie na zakup pomp do naszej SUPER kanalizacji. BRAWO.Brawo Ty. Lepsze pompy niż klimatyzacja na świetlicach czynnych 2h dziennie i czyszczenie stawu ppoż z którego straż nigdy wody do wozu bojowego nie zaciągnie. Chyba że Pan radny karpie będzie w nim hodował.
2020-01-27 08:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Zepp Permalink6 -5 Zepp
Super Bałagan
Cała kasa pójdzie na zakup pomp do naszej SUPER kanalizacji. BRAWO.
2020-01-27 04:29 Cytować Zgłoś administratorowi
plota Permalink5 -8 plota
RE: Budżet uchwalili, ale są wątpliwości...
Przestań się nerwować to że ktoś ma kochankę to nie zbrodnia. Może szanowana pani skarbnik też ma kochankę albo kochanka albo i jedno i drugie. Zarabia od lat ponad 10000 a nic nie zaoszczędziła. Nie wygląda za dobrze więc na pewno nie korzysta z usług doktora Gojdzia. Może dotuje jakiegoś uchodźcę albo jak rozmaite panie w jej wieku odwiedza Egipt i wspiera lokalną społeczność męskich prostytutek? Na pewno któryś z urzędasów co płaszczą cztery litery w urzędzie a w chwilach wolnych (czyli w 80% czasu ich pracy) zajmują się pisaniem bzdur w internecie i śledzeniem łóżkowych sekscesów radnych. Z drugiej strony nie mają nic do roboty a spać nie będą bo ileż można? Jeszcze im się odleżyny porobią na plecach.
Ja tam myślę że wójt by się ucieszył gdyby radni przyszli z kochankami na sesję. najwyraźniej on kochanki nie ma i zazdrości bo żona trochę się pewnie znudziła jak to w małżeństwie bywa
2020-01-17 18:24 Cytować Zgłoś administratorowi
GOŚĆ Permalink4 -3 GOŚĆ
Elita?
Jest grupa ludzi, która uważa się za elitę, tymczasem patrząc na lata ich "elitowania" nasuwa się wniosek - tłuszcza! Kogo jeszcze będziecie gnębić? Kto następny? Owszem alfabetem dokuczycie ale nie zniszczycie!
Kiedyś w polityce znane było powiedzenie "kto nie z Mieciem, tego zmieciem" ....hm...
2020-01-16 07:35 Cytować Zgłoś administratorowi
spirulina Permalink3 +10 spirulina
RE: Budżet uchwalili, ale są wątpliwości...
Ludzie nie wymagajcie od AS aż tyle.... - jak ma znaleźć czas na problemy gminne pomiędzy kursami Niemcza - Kondratowice, Kondratowice - Niemcza
2020-01-15 15:27 Cytować Zgłoś administratorowi
Lokalny Permalink2 +16 Lokalny
Co zrobiłeś...
Wszystkich zainteresowanych bardziej interesuje o co zawnioskował i co zrobi w 2020 roku dla Kondratowic. Bo to ze do tej pory nie zrobił nic to wszyscy wiedzą
2020-01-15 13:55 Cytować Zgłoś administratorowi
powiatowy Permalink1 +14 powiatowy
co zrobiłeś?
Rozumiem że dziś PAN radny powiatowy przedstawi nam na sesji co udało mu się do tej pory zrobić na rzecz gminy Kondratowice.
Ciekaw jestem....
2020-01-15 12:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.