Lipcowa sesja kondratowickiego samorządu ponownie przyniosła dużo niekoniecznie emocji. Atmosfera w radzie ciągle jest napięta, a w dodatku daleko do kompromisu na wielu polach. Szkoda, bo najwięcej tracą na tym mieszkańcy.
XX Sesja Rady Gminy Kondratowice odbyła się w środę, 8 lipca, w miejscowym urzędzie. Otworzył ją przewodniczący Henryk Muszyński. Obrady trwały kilka godzin, zatem tradycyjnie skupimy się na najistotniejszych naszym zdaniem wątkach.
Na początku wójt Tomasz Gracz zaproponował, aby do porządku obrad wnieść projekt uchwały polegający na zamianie nieruchomości między gminą Kondratowice, a osobą fizyczną. 8 głosami przeciw (radnych klubu „Nasza gmina, nasz dom” - red.), odrzucono propozycję. Tuż po głosowaniu, szef gminy powiedział, że w ostatnim czasie podejmuje wiele prospołecznych decyzji. Chodziło mu m. in. o głośną sprawę z drogą w Górce Sobockiej, która nie zostanie sprzedana, zgodnie z wolą mieszkańców.
- Zamianę działek zaproponowałem, aby uregulować pewne rzeczy. Chodzi m. in. o kształt, gdyż są to bardzo wąskie działki. Dbając o gminne dochody, wystąpiłem do mieszkańca o zamianę jeden do jednego oraz o uregulowanie kształtów. Dzięki tej uchwale podwyższylibyśmy wartość działki, więc wpływy do budżetu byłyby wyższe. W takim układzie jednak jej prawdopodobnie nie sprzedamy. (...) Chciałbym poznać stanowisko przewodniczącego klubu NGND (Wiesława Skorupskiego - red.) - mówił Gracz. Radny Skorupski zasugerował, że przedstawi je w dalszej części sesji.
Następnie rada uchwaliła statuty sołectw. Chwilę potem pod obrady weszły uchwały dotyczące zawarcia ugody między wójtem, a gminą. Chodziło tutaj o zarobki szefa kondratowickiego urzędu. Przypomnijmy, że w grudniu 2018 roku głosami radnych klubu NGND Tomasz Gracz otrzymał jedno z najniższych możliwych wynagrodzeń dla wójta, a wynosi ono ok. 4 000 zł netto. Dla porównania wójt sąsiedniej gminy Waldemar Grochowski zarabia ok. 7 200 zł netto. Przed wspomnianym głosowaniem, radni nie uzasadnili w sposób merytoryczny swojej decyzji.
Gracz zatem zaproponował radzie ugodę, której celem jest podwyższenie jego zarobków. Wyliczył, że zarabia ok. 25 zł/h, a np. przewodniczący Muszyński z racji pełnienia swojej funkcji ok. 100 zł/h. - Zdaję sobie sprawę, że ustalone przez państwa wynagrodzenie dla mnie, nie jest związane z moją pracą na rzecz gminy. Tłem tego wszystkiego jest dyskryminacja mojej osoby jako wójta. Jeszcze dobrze nie zacząłem pracować jako wójt, a od razu zostało mi ustalone wynagrodzenie praktycznie na najniższym poziomie. (…) Chciałbym dodać, że przy kilku rozmowach, m. in. z panem przewodniczącym (Muszyńskim - red.), pan przewodniczący powiedział, że za takie pieniądze nie wstawałby do pracy - stwierdził wójt.

Radni nie chcą ugody z wójtem
- Nie wiem czy zarabiam 100 zł, czy więcej. Nie liczę godzin spędzonych tutaj, ani przed komputerem. Pan (wójt - red.) przedstawił porozumienie, w którym oparł się o zarobki poprzedniego wójta z 2010 roku. Jednak w 2018 roku wyszło rozporządzenie (zmniejszające górne przedziały zarobków - red.). W związku z tym pana wyliczenie jest nieprawidłowe. (…) Niech zajmie się tym sąd. (…) Nie otrzymał pan najniższej (pensji - red.). Gdzieś tak pośrodku było to wszystko - zaznaczył Muszyński.
Tekst ukazał się w 27 (1016) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

asset Permalink37 0 asset
RE: „Czy to jest Polska, czy Korea...?”
W średniowieczu i później silnie zgrubiały, rozgałęziony korzeń mandragory uważany był za środek magiczny. Magiczne właściwości miał jedynie korzeń o humanoidalnych kształtach. Najczęściej szukano go pod szubienicą, skąd odpadające części ciała wisielca miały zapewniać mandragorze doskonałą pożywkę. Według niektórych podań mandragora wyrastała z nasienia skazańca, wytryskającego tuż przed jego śmiercią.

Aby wydobyć korzeń, należało poczynić odpowiednie przygotowania. Zalecano najpierw polać roślinę moczem kobiecym lub krwią menstruacyjną. Następnie można było korzeń ostrożnie i głęboko obkopać dookoła, ale nie wyciągać go z ziemi. Dla pewności trzeba było jeszcze zakreślić dookoła rośliny trzy magiczne kręgi przy użyciu miecza. Mandragorę wyciągnąć powinien z ziemi czarny pies, któremu przywiązywano do szyi sznurek, a drugi koniec do rośliny. Twierdzono, że mandragora wyrywana z ziemi wydawała ludzki krzyk, który zabijał tego, kto go usłyszał; tak więc śmierć spotykała psa.

2020-08-19 20:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Zepp Permalink36 +4 Zepp
KLIKA i Układy.
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję Patrycja K:
Cytuję Kokot:
Cytuję Patrycja K:
Dojenie mieszkańcow gminy staje sie standardem. Jak to jest ze śmieciami? Płacimy drozej a wywoz smieci 1x w miesiacu???? Mieszkancy maja wachac smrody pod swoimi domami?? Gdzie mieszkaniec bloku ma trzymac ta ilosc workow z miesiaca z selektywnej zbiorki?? Koty i psy wszystko poroznosza. Ale taki to wizerunek gminy chce reprezentowac pan TG. Ciekawe ze mu tak zalezalo na zmianie odbiorcy odpadow. Teraz Hadlux ma taniej a na nas sie ktos dorabia.

Proszę za to podziękować radnym z klubu Nasza Gmina Nasz Dom, bo to oni po raz wtury zanizyli opłatę za śmieci i dlatego mamy to co mamy, niestety z roku na rok zaległości rosną

A to niech TG zaproponuje 50zl miesiecznie od osoby to kosztem mieszkancow splaci dlugi ktore narobili razem z kolega WB

Droga Patrycji, najpierw podszkol się w temacie polityki odpadami. A później napisz coś mądrego.


Zgadzam się w 100%.Gmina nasza to jedna wielka KLIKA!!!!.Wszystko opiera się na UKŁADACH .A wszyscy Radni są do BANI !!!!!.
2020-08-17 17:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Justyna K Permalink35 +5 Justyna K
RE: „Czy to jest Polska, czy Korea...?”
Czy ktos z forumowiczow spotkal sie w innym sklepie z tzw pseudo Przerwami Technicznymi? Ja szczerze tylko w DC Kondratowice. Radze zastanowic sie czy jestescie dla klienta czy moze zwijacie juz interes....
2020-08-14 19:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec Permalink34 +5 Mieszkaniec
RE: „Czy to jest Polska, czy Korea...?”
Cytuję Pan i Pani:
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję Agatagie:
Cytuję gosc:
dzisiaj w Biedronce w Lagiewnikach kupilem KARKOWKE po 7.99zlza kg a ile kosztowala w Delikatesach w kondratowicach napiszcie prosze aby P, S zrozumialo ze mozna taniej


Ale P, S uwazaja ze maja lepsza jakosc od Biedronki

Tylko p.S. tak uważają.


Tyle tylko że tam nie ma ani dobrej ceny a tym bardziej tej niby jakości.


Same tam Panie pracujące mowia kiedy brac lub żeby dzis nie brac mięsa.. więc o czymś to świadczy.
2020-08-14 14:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Pan i Pani Permalink33 +6 Pan i Pani
RE: „Czy to jest Polska, czy Korea...?”
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję Agatagie:
Cytuję gosc:
dzisiaj w Biedronce w Lagiewnikach kupilem KARKOWKE po 7.99zlza kg a ile kosztowala w Delikatesach w kondratowicach napiszcie prosze aby P, S zrozumialo ze mozna taniej


Ale P, S uwazaja ze maja lepsza jakosc od Biedronki

Tylko p.S. tak uważają.


Tyle tylko że tam nie ma ani dobrej ceny a tym bardziej tej niby jakości.
2020-08-14 12:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec Permalink32 +4 Mieszkaniec
RE: „Czy to jest Polska, czy Korea...?”
Cytuję Agatagie:
Cytuję gosc:
dzisiaj w Biedronce w Lagiewnikach kupilem KARKOWKE po 7.99zlza kg a ile kosztowala w Delikatesach w kondratowicach napiszcie prosze aby P, S zrozumialo ze mozna taniej


Ale P, S uwazaja ze maja lepsza jakosc od Biedronki

Tylko p.S. tak uważają.
2020-08-13 20:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Agatagie Permalink31 +5 Agatagie
RE: „Czy to jest Polska, czy Korea...?”
Cytuję gosc:
dzisiaj w Biedronce w Lagiewnikach kupilem KARKOWKE po 7.99zlza kg a ile kosztowala w Delikatesach w kondratowicach napiszcie prosze aby P, S zrozumialo ze mozna taniej


Ale P, S uwazaja ze maja lepsza jakosc od Biedronki
2020-08-13 17:29 Cytować Zgłoś administratorowi
gosc Permalink30 +5 gosc
RE: „Czy to jest Polska, czy Korea...?”
dzisiaj w Biedronce w Lagiewnikach kupilem KARKOWKE po 7.99zlza kg a ile kosztowala w Delikatesach w kondratowicach napiszcie prosze aby P, S zrozumialo ze mozna taniej
2020-08-13 14:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec Permalink29 -9 Mieszkaniec
RE: „Czy to jest Polska, czy Korea...?”
Cytuję Patrycja K:
Cytuję Kokot:
Cytuję Patrycja K:
Dojenie mieszkańcow gminy staje sie standardem. Jak to jest ze śmieciami? Płacimy drozej a wywoz smieci 1x w miesiacu???? Mieszkancy maja wachac smrody pod swoimi domami?? Gdzie mieszkaniec bloku ma trzymac ta ilosc workow z miesiaca z selektywnej zbiorki?? Koty i psy wszystko poroznosza. Ale taki to wizerunek gminy chce reprezentowac pan TG. Ciekawe ze mu tak zalezalo na zmianie odbiorcy odpadow. Teraz Hadlux ma taniej a na nas sie ktos dorabia.

Proszę za to podziękować radnym z klubu Nasza Gmina Nasz Dom, bo to oni po raz wtury zanizyli opłatę za śmieci i dlatego mamy to co mamy, niestety z roku na rok zaległości rosną

A to niech TG zaproponuje 50zl miesiecznie od osoby to kosztem mieszkancow splaci dlugi ktore narobili razem z kolega WB

Droga Patrycji, najpierw podszkol się w temacie polityki odpadami. A później napisz coś mądrego.
2020-08-13 12:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Patrycja K Permalink28 +8 Patrycja K
RE: „Czy to jest Polska, czy Korea...?”
Cytuję Kokot:
Cytuję Patrycja K:
Dojenie mieszkańcow gminy staje sie standardem. Jak to jest ze śmieciami? Płacimy drozej a wywoz smieci 1x w miesiacu???? Mieszkancy maja wachac smrody pod swoimi domami?? Gdzie mieszkaniec bloku ma trzymac ta ilosc workow z miesiaca z selektywnej zbiorki?? Koty i psy wszystko poroznosza. Ale taki to wizerunek gminy chce reprezentowac pan TG. Ciekawe ze mu tak zalezalo na zmianie odbiorcy odpadow. Teraz Hadlux ma taniej a na nas sie ktos dorabia.

Proszę za to podziękować radnym z klubu Nasza Gmina Nasz Dom, bo to oni po raz wtury zanizyli opłatę za śmieci i dlatego mamy to co mamy, niestety z roku na rok zaległości rosną

A to niech TG zaproponuje 50zl miesiecznie od osoby to kosztem mieszkancow splaci dlugi ktore narobili razem z kolega WB
2020-08-13 12:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.