12 lutego władze Gminy Kondratowice były z wizytą w Agencji Nieruchomości RolnejWójt Kondratowic Wojciech Bochnak był ostatnio na spotkaniu w Agencji Nieruchomości Rolnej. Rozmowy dotyczyły losów pałacu w Żelowicach i sprzedaży gruntów rolnych. Wraz z wójtem na spotkanie wybrał się przewodniczący rady Tadeusz Woszczak oraz członkowie Komisji Rolnictwa na czele z przewodniczącym Czesławem Krawczyszynem.

Agencja ma w planach sprzedanie zabytkowego pałacu w Żelowicach, który aktualnie funkcjonuje jako budynek mieszkalny. Wojciech Bochnak zwrócił uwagę na obecnego lokatora. Obiecano, że agencja tej osoby nie zostawi i w stosownym czasie zabezpieczy ją, udostępniając inne lokum.
Kolejnym tematem była kwestia sprzedaży gruntów. Dotyczy to gospodarstwa rolnego w Księginicach Wielkich. Ustawa mówi o tym, że dzierżawca, chcąc mieć prawo pierwokupu na inne grunty, musi odstąpić 30% tych gruntów do sprzedaży na wolnym rynku. Dzięki temu rolnicy z gminy Kondratowice w 2016 r. będą mogli kupić ponad 100 ha gruntów.
Z prawa pierwokupu nie skorzystała firma KWS Lochow Polska z Kondratowic i nie odstąpiła 30% gruntów. Tym samym, ok. roku 2024 grunty te w całości będą podlegały sprzedaży na zasadzie przetargu. Obecnie firma jest dzierżawcą ok. 2 tys. ha.
Dalej rozmowy toczyły się wokół dzierżawy gruntów, tym razem jednak na rzecz podmiotów trzecich. Agencja zaznaczyła, że istnieje wyrok mówiący o tym, iż jeden z rolników z gminy poddzierżawia grunty. Nie podjęto jeszcze decyzji w tej sprawie.
Rozmowy trwały prawie 2 godziny. Z relacji wójta wynika, że spotkanie było rzeczowe i przyniosło kilka znaczących odpowiedzi.

 

Komentarze   

Kory Permalink4 0 Kory
Słowo Regionu - Sprzedadzą pałac w Żelowicach
Wonderful beat ! I would like to apprentice while you amend yur website,
howw can i subscribe forr a bog website? The account aided mme a acceptable deal.
I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered
bright clear idea

Stop by my blog post ... Аренда квартир в Аликанте (dev-miupedia.miutility.com: dev-miupedia.miutility.com/.../.)
2017-11-05 10:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Cathleen Permalink3 0 Cathleen
Słowo Regionu - Sprzedadzą pałac w Żelowicach
I think the admin of this website is actually working hard in favor of his
website, because here every stuff is quality based information.

Feel free to visit my weblog; Animation Funny Video For Kids: Www.Mafiamania.ru/.../Teaching-Your-Kids-Colors
2017-10-24 10:57 Cytować Zgłoś administratorowi
mieszkaniec Permalink2 +7 mieszkaniec
RE: Sprzedadzą pałac w Żelowicach
A PRZEPRASZAM GDZIE JEST PIERWSZE SPA W NASZEJ GMINIE. BO TAK NAPRAWDĘ OPRÓCZ WIELKIEGO HALO TO W LIPOWEJ NIC NIE MA - KOLEJNA BAJKA I ŻAŁOSNA FIKCJA
2015-03-18 21:28 Cytować Zgłoś administratorowi
lejwoda Permalink1 +10 lejwoda
RE: Sprzedadzą pałac w Żelowicach
Będzie drugie SPA w gminie Kondratowice?
2015-03-16 07:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.