- Wartość dofinansowania termomodernizacji to około 806 tys. zł – mówi wójt Wojciech Bochnak
Gmina Kondratowice złożyła wniosek o dofinansowanie termomodernizacji budynków oświatowych w Prusach i Księginicach Wielkich. Samorząd otrzyma aż 85 % środków na te inwestycje, a pochodzę one z budżetu Unii Europejskiej.
- W ramach inwestycji w Prusach zostaną między innymi ocieplone ściany sali gimnastycznej, wymienione okna i naprawiony dach. Chcemy w maju ogłosić przetarg, a zadanie zrealizować już w 2018 roku. Jeśli chodzi o budynek w Księginicach Wielkich, to również zostaną tam ocieplone ściany i dach. Będzie też nowa elewacja. Wartość dofinansowania projektu to około 806 tys. zł – powiedział wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak.
Dodał także, że termomodernizacja była już dużo wcześniej planowana, gdyż problem z odpowiednią temperaturą w poszczególnych salach trwa już wiele lat. - W naszym powiecie są też inne gminy, które dostały pieniądze na termomodernizację. Chciałbym z tego powodu pogratulować Strzelinowi i Wiązowowi – zakończył wójt.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.