Jednym z ustawowych zadań policji jest zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach leśnych, między innymi przed kłusownictwem, kradzieżami drewna, szeroko rozumianym szkodnictwem leśnym, ale również służące poprawie bezpieczeństwa przebywających rekreacyjnie i wypoczywającym tam osobom. W tym zakresie policja współpracuje z partnerami, tj. służbami, które w swoich zadaniach mają zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach leśnych.
Policjantka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie przeprowadziła wspólne działania z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Henryków na terenie leśnym gminy Strzelin. W trakcie działań mundurowi skontrolowali zbiorniki wodne znajdujące się na terenie kompleksów leśnych, w zakresie nielegalnego połowu ryb i przestrzegania zakazu kąpieli. W toku wykonywanych czynności mundurowi dokonali również kontroli w zakresie nielegalnych wysypisk śmieci.
Mundurowi zapowiadają, że w okresie wakacji wspólne działania będą prowadzone cyklicznie na terenie poszczególnych kompleksów leśnych.

Komentarze   

cześ Permalink2 0 cześ
RE: Kontrolowali, czy nie łowią nielegalnie ryb i przestrzegają zakazu kąpieli
Szczęście że do mojego zadupia nie pchają się żadni mundurowi, mogę się kąpać, łowić ryby bez stresu że ktoś przyjedzie na kontrolę.
2022-07-06 08:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Abc Permalink1 +1 Abc
Efekty?
Proponuję uzupełnić artykuł o podanie efektów takiej służby.
2022-07-05 18:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.