W trakcie policyjnego przeszukania w miejscu zamieszkania nastolatka znaleziono dużą ilość narkotyków, w tym prawie 3 kg „ziela i żywicy konopi innych niż włókniste”. Foto: ilustracyjne/pixabay
Podejrzany 18-letni uczeń jednej ze szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie miał produkować i sprzedawać narkotyki. Stworzył 13-osobową siatkę, pomagających mu w sprzedaży marihuany. Czerpał z produkcji i dilowania marihuaną niemałe zyski. Zebrany przez prokuraturę materiał dowodowy posłużył do uzasadnienia wniosku o tymczasowe aresztowanie.

Strzelińska prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie osiemnastolatka, któremu postawiono dwadzieścia zarzutów. - Wszystkie dotyczą wytwarzania, posiadania i udostępniania narkotyków innym – powiedziała Monika Rakus, prokurator rejonowy w Strzelinie. - W sumie zarzuty usłyszało 13 osób, ale tylko jedna produkowania „środków odurzających w postaci ziela i żywicy konopi innych niż włókniste”, tj. czyn z art. 62 ust. 2 kk. Temu samemu podejrzanemu postawiono zarzut „posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci ziela i żywicy konopi innych niż włókniste”, czyli czyn z art. 53 ust 1 i 2 kk. Inne zarzuty dotyczą „udostępniania (narkotyków – red.) nieletniemu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej” (art. 59 ust 1 i 2 kk – red.) - potwierdziła prokurator.
Zatrzymany w połowie roku nastolatek jest uczniem jednej ze szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że mężczyzna czerpał z produkcji i dilowania marihuany niemałe zyski. W trakcie policyjnego przeszukania w miejscu zamieszkania nastolatka znaleziono prawie 3 kg „ziela i żywicy konopi innych niż włókniste”. Ustalono również, że nie było to wszystko, co wyprodukował. Inni podejrzani potwierdzili, że zaopatrywali się u zatrzymanego, kupując jednorazowo od kilku do kilkudziesięciu gramów marihuany. Transakcji dokonywali wielokrotnie, płacąc od kilkudziesięciu do dwóch tysięcy złotych.
Prokuratura zdecydowała się wystąpić do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.
Na ten temat pisaliśmy w 42 (1130) wydaniu papierowym Słowa Regionu.  Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Cześ
RE: Uczeń czerpał duże zyski z produkcji i dilowania marihuaną
Szczepan powiedziała :
Dużo komentujących popiera palenie maryśki,ale czy wiecie o czym mówicie,gdy my naszą paczką pijemy piwo tj. wesoło ,widzieliście tych *ujów, palą,łażą po nocach,łby pospuszczane wkó*wione,robić się nie chce,tylko patrzą coby coś komuś zaje*ać ,rodziny nie mogą utrzymać .Życzę dilera za sąsiada tym najbardziej liberalnym.
Diler to kòrwa!!! Diler to morderca!!!

0
Gravatar
Szczepan
Zioło
Dużo komentujących popiera palenie maryśki,ale czy wiecie o czym mówicie,gd y my naszą paczką pijemy piwo tj. wesoło ,widzieliście tych *ujów, palą,łażą po nocach,łby pospuszczane wkó*wione,r obić się nie chce,tylko patrzą coby coś komuś zaje*ać ,rodziny nie mogą utrzymać .Życzę dilera za sąsiada tym najbardziej liberalnym.
0
Gravatar
Prawdziwek
Borowik
Kolejne sukcesy Grzesia i Wojtusia, gratulujemy
0
Gravatar
Kochać pieski
Skoda
13x60
0
Gravatar
spajker.
RE: Uczeń czerpał duże zyski z produkcji i dilowania marihuaną
TruckdriverDST powiedziała :
Zawsze będę popierać młodych przedsiębiorców. Tylko żeby podatki odprowadzał jak należy.
jak należy? czyli jak? czyli w oparciu o zabójcze przepisy? przepisy nakazują płacić podatki od nieistniejących przychodów. od teorii.

0
Gravatar
TruckdriverDST
RE: Uczeń czerpał duże zyski z produkcji i dilowania marihuaną
Zawsze będę popierać młodych przedsiębiorców. Tylko żeby podatki odprowadzał jak należy.
0
Gravatar
Karol
Lus
Ludzie co wy wypisujecie
0
Gravatar
Cześ
RE: Uczeń czerpał duże zyski z produkcji i dilowania marihuaną
Sadzić powiedziała :
Zalegalizować
Już i tak za dużo mamy legalnych narkotyków!!!

0
Gravatar
spajker.
RE: Uczeń czerpał duże zyski z produkcji i dilowania marihuaną
Sadzić powiedziała :
Zalegalizować
upaństwowić. zalegalizować, wtedy marycha będzie zdrowa i legalna. jak alkohol i jak nikotyna. no i jak radiobezryja.nie wiem jakie są statystyki ministra zdrowia ale myśle że łatwiej jest umrzeć od parówek z zawartością 1,5% mięsa i od pasztetu z indykiem, który ma około 1% mielonych piór z indyka a reszta to mielona makulatura soja i sól aniżeli od konopii.no ale co tam. posłowie zajmą sie 70tą analizą przyczyn braku 2go ronda w strzelinie a sprawy wykraczające poza krawężnik 2go ronda ich przerastają. zaraz do strzelina zjadą kandydaci na posłów narkotyzujący sie własnym ego. zaraz po raz kolejny uleczą dzieci z celestyna, po raz kolejny zniszczą rosję, po raz kolejny obiecają wskrzesić szpital, po raz kolejny będą upajać lud iluzjami ważności powiatów i gmin.jaranie sie konopiami jest zdrowsze fizycznie i zdrowsze etycznie aniżeli trucie innych politycznymi i religijnymi iluzjami i kłamstwami.

0
Gravatar
Sadzić
Palić
Zalegalizować
0

Przeczytaj też