ZNAJDŹ NA STRONIE

Na scenie zagościła również Fredrowska „Zemsta” w interpretacji gimnazjalistów z ZSP w Borowie
Na scenie zagościła również Fredrowska „Zemsta” w interpretacji gimnazjalistów z ZSP w Borowie
Ruszył zapowiadany w naszej gazecie projekt „Teatr pomostem pokoleniowym”. Uczniowie borowskich szkół zaprosili rodziców, dziadków i rodzeństwo… do teatru.
Każda ze szkół w gminie Borów ma swój udział w ciekawym projekcie edukacyjno-artystycznym. „Mamy zaszczyt zaprosić na minispektakle teatralne z delikatnym zabarwieniem zabarwieniem profilaktycznym w wykonaniu młodych aktorów” – przeczytaliśmy w ulotce kolportowanej tuż przed pierwszym przedstawieniem. A wszystko działo się w poniedziałkowe popołudnie, 18 kwietnia, w Borowie.
Sala obrad urzędu gminy na kilka godzin stała się salą teatralną ze sceną i widownią. Na scenie wystąpili uczniowie szkół podstawowych z Zielenic i Borka Strzelińskiego oraz gimnazjaliści z ZSP w Borowie.
Adepci trudnej sztuki aktorskiej ze szkoły w Zielenicach przygotowali spektakl pt.: „ Kopciuszek z Kabaretu na jednej nodze”, uczniowie szkoły w Borku Strzelińskim – „Śluby z Szopą”, a gimnazjaliści – „Zemstę”. Dwa ostatnie spektakle powstały w oparciu o utwory Aleksandra hr. Fredry. Młodzi aktorzy wystąpili w kostiumach dobranych odpowiednio do granych ról, a przedstawienia przebiegały w specjalnie na tę okoliczność przygotowanych dekoracjach.
Choć zgromadzeni na sali widzowie mogli obejrzeć tylko fragmenty przedstawień, to i tak wszyscy dobrze się bawili. Co chwilę dawały się słyszeć salwy śmiechu, co świadczy, że i poczucie humoru mistrza Fredry jest ponadczasowe, i młodzi aktorzy potrafią to przekazać.
Kolejne spektakle teatru, który jest pomostem pokoleniowym odbyły się w Zielenicach, Ludowie Śląskim i Bartoszowej.
Pomysł na teatralną przygodę uczniów ze szkół gminy Borów okazał się trafiony. Na sukces przedsięwzięcia złożyły się wspólne działania organizatorskie: wójta Borowa, pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej, borowskiego GOPS i Stowarzyszenia „Integracja. Szkoła – Rodzina – Środowisko lokalne”. Jednak największe brawa należą się utalentowanym dzieciom i młodzieży, którzy pokazali się na scenie z jak najlepszej strony. Brawo i czekamy na jeszcze!
Scenkę inspirowaną „Ślubami panieńskimi” przygotowali uczniowie szkoły w Borku Strzelińskim





UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także