Maria Karakow
Wybory na wójta w gminie Kondratowice zapowiadają się bardzo ciekawie. O to stanowisko oprócz obecnego sekretarza Tomasza Gracza, ubiegać się będzie przewodnicząca rady Maria Karakow. Co uważa za swoje największe sukcesy na niwie samorządowej? Jakie działania zamierza zaproponować mieszkańcom?

Czyżby w gminie działo się obecnie źle, że zdecydowała się Pani kandydować?
- Tak naprawdę jeszcze nie jestem oficjalnie kandydatką, jednak myślę o tym. Mam już zarejestrowany komitet oraz grupę ludzi, z którymi współpracuję. Mój zamiar ubiegania się o stanowisko wójta jest związany z zapotrzebowaniem, które pojawiło się w naszej społeczności lokalnej. Po informacji, że obecny wójt nie będzie kandydował, wiele ludzi zaczęło sygnalizować potrzebę zmian. Doszliśmy do wniosku, że priorytetem dla nas będzie człowiek i wszystkie działania i projekty będą właśnie skierowane na niego.

Czy teraz tak nie jest?
- W większości samorządów, nie tylko w gminie Kondratowice, stawia się na ludzi młodych, ich rozwój i prężność. Trzeba jednak zauważyć, że nasze społeczeństwo jest coraz starsze i ludzie potrzebują innych rzeczy. Mam takie wrażenie, że osoby starsze, niepełnosprawne, czy takie, które nie potrafią się odnaleźć w rzeczywistości są z boku w działaniach gminy. Chcemy, żeby oni również czuli się w gminie jak w domu. Uważam, że obecne działania samorządu są w tym aspekcie niewystarczające i ludzie to artykułują. W dodatku mieszkańcy mają odczucie, że konsultacje społeczne są słabe. Nie informuje się ich o pewnych działaniach. Mamy pewien pomysł, aby zaktywizować społeczność.

Wrócę do pierwszego pytania. Czyżby w gminie działo się źle?
- Nie. Absolutnie nie mówię, że dzieje się źle. Po prostu pewne obszary zostały „niedopieszczone”, a wręcz zaniedbane. Wszyscy widzą, że podejmuje się mnóstwo działań i inwestycji w infrastrukturę, choćby na polu edukacji. To trzeba kontynuować i poszerzać. Są jednak sprawy ważne dla całej społeczności, które wymagają szybkich i efektywnych działań. Zwrócę na przykład uwagę na Zakład Usług Komunalnych, który generuje ogromne koszty funkcjonowania oraz długi, stanowiące duże obciążenie dla budżetu gminy. W tej kadencji przyjęliśmy uchwałę, która zdecydowała o audycie zewnętrznym ZUK-u. Wskazał on na mnóstwo uchybień i nieprawidłowości w funkcjonowaniu i zarządzaniu tą instytucją. Jednym z zadań nowej rady gminy będzie naprawa tej sytuacji. Cały ZUK nie działa tak jak trzeba.

Czy jako potencjalny wójt zamierza Pani sięgać po środki zewnętrzne?
- Oczywiście. Nasz budżet tylko w 36% składa się ze środków własnych. Mamy bardzo mało zakładów i przedsiębiorstw, które mogą go zasilić. W związku z tym fundusze zewnętrzne są kluczowe do podejmowania jakichkolwiek inwestycji. Na pewno będziemy korzystać z projektów uruchamianych przez rząd, np. Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, przeznaczającego środki na remonty i budowę dróg lokalnych. Widzę tutaj pole do współpracy z radą powiatu, bądź urzędem marszałkowskim. Mam nadzieję, że Wojciech Bochnak, który kandyduje do sejmiku, będzie nas wspierał w naszej działalności.

Czy to znaczy, że poprze Pani Wojciecha Bochnaka w wyborach do sejmiku?
- Poprę go i sądzę, że jest dobrym kandydatem. Zależy mu na naszym regionie. Moja współpraca jako radnej i przewodniczącej rady z obecnym wójtem była bardzo dobra, choć nie zawsze zgadzaliśmy się we wszystkich kwestiach.

Sięganie po fundusze zewnętrzne oraz współpraca na różnych szczeblach samorządu wiąże się z dużą ilością wyjazdów. Wiem, że nie ma Pani prawa jazdy. Czy w związku z tym planuje Pani zatrudnić kierowcę w urzędzie albo zlecić te obowiązki jakiemuś pracownikowi?
- Zrobienie prawa jazdy nie jest ogromnym problemem i nie jest związane z jakąś moją ułomnością. Do tej pory po prostu go nie potrzebowałam. Jeśli tylko zostanę wójtem, to jednym z pierwszych moich kroków będzie kurs. Nie zamierzam nikogo specjalnie zatrudniać, bo generuje to dodatkowe koszty. Z pewnością poradzę sobie, jeśli chodzi o wyjazdy.

Jak zatem zamierza sobie Pani poradzić bezpośrednio po zostaniu wójtem?
- Nie będę zdradzała wszystkich moich tajemnic, ale proszę uwierzyć, że nie jest to dla mnie żaden problem.

Rada gminy jest obecnie skonfliktowana. Jak zamierza Pani pogodzić radnych jako przyszły wójt, skoro nie udało się tego zrobić jako przewodniczącej? Przecież w tym momencie ma Pani większy wpływ na pracę rady.
- Nie odbieram tego jako skonfliktowanie rady. Demokracja ma to do siebie, że każdy ma prawo wypowiadać swoje myśli na dany temat. U nas w radzie takie sytuacje miały miejsce. Jest to bardziej konflikt osobowości, który nie zaistniał w radzie, ale poza nią. Nie miało to wpływu na podejmowane przez nas decyzji i nie zakłócało efektywnej pracy rady. Żaden przewodniczący nie ma narzędzi, aby zmusić kogoś do lubienia, bądź nielubienia. Tutaj w grę wchodzą stosunki wyłącznie interpersonalne. Myślę, że w najbliższej kadencji można wyciszyć emocje i będzie to zależało od składu rady i osób, które są skonfliktowane.

Przewodniczącą rady jest Pani od grudnia 2015 roku. Została nią Pani na skutek odwołania przewodniczącego Tadeusza Woszczaka. Jaki był powód jego odwołania? Czy nie miało to związku z jego wnioskiem, aby zryczałtować diety radnym?
- Nie było to związane z propozycją zryczałtowania diet. Ludzie, którzy szli z byłym przewodniczącym do wyborów z jednej listy, stwierdzili, że nie działa on tak, jak oni sobie wyobrażali i nie spełnia ich oczekiwań. W związku z tym powstała grupa inicjatywna, która zdecydowała się wnioskować o odwołanie go z pełnionej funkcji. Mnie w tej grupie nie było.

W takim razie jak Pani głosowała w tej sprawie?
- Głosowałam za odwołaniem ze względu na to, że ludzie przekonali mnie do tego, przedstawiając mi fakty. Zdecydowałam się również na przejęcie tej funkcji, aby usprawnić pracę w radzie.

Sugeruje Pani, że wcześniej praca w radzie nie przebiegała sprawnie?
- Niestety, nie przebiegała prawidłowo. Wyraziłam to zresztą na sesji, podczas której odwoływano przewodniczącego Woszczaka.

Na tej samej sesji powiedziała też Pani, że nie była kiedykolwiek źle traktowana przez byłego przewodniczącego. Skąd zatem ta decyzja?
- Tak jak powiedziałam, ci ludzie przekonali mnie, przedstawiając fakty. Nie była to jedna osoba, a szereg osób. Przez pryzmat czasu uważam, że ta decyzja była słuszna. Konflikt personalny, który powstał mógł doprowadzić do bardzo złych rzeczy. Udało mi się wiele spraw wyjaśnić i uporządkować.

Czy uważa Pani, że w radzie dzieje się teraz lepiej, niż za Pana Woszczaka?
- Praca w radzie przebiega prawidłowo. Prowadząc obrady zwracam szczególną uwagę na kulturę wypowiedzi i niekierowanie się emocjami. Staram się o merytoryczną dyskusję prowadzącą do podjęcia określonych uchwał. Wrócę jeszcze na chwilę do diet. Zryczałtowanie diet nie było powodem odwołania przewodniczącego Woszczaka. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam jako przewodnicząca, było sporządzenie projektu uchwały o zryczałtowaniu i obniżeniu diet. Diety obniżono i to dość radykalnie. Dodatkowo podjęto uchwałę o stałych dietach dla sołtysów. Można to było przeprowadzić bez większych problemów.

Czyli wniosek Woszczaka był słuszny?
- Wniosek o zryczałtowanie i obniżenie diet na początku kadencji złożył, podczas obrad komisji społecznej, radny Wiesław Skorupski a nie przewodniczący Tadeusz Woszczak. Niestety, ani przewodniczący, ani większość radnych nie była wówczas zainteresowana postawionym wnioskiem. Temat wrócił, kiedy pod koniec roku zaczęło brakować pieniędzy na diety. Przewodniczący wnioskował o zmniejszenie ilości komisji, ale nigdy nie postawił oficjalnego wniosku o zryczałtowanie diet.

Jeżeli zostałaby Pani wójtem, to czy obecny sekretarz gminy i kontrkandydat w wyborach Tomasz Gracz pozostanie na stanowisku?
- Czytając wywiad z moim szanownym kontrkandydatem, dowiedziałam się o nieczystej grze i brudnej kampanii wobec jego osoby. Niestety, do mnie również dotarła informacja, że jeśli pan Tomasz nie zostanie wójtem, to będą zwolnienia z pracy i czystki. Absolutnie nigdy i nigdzie nie mówiłam o zwalnianiu nikogo z pracy. Będę chciała, aby profesjonalizm pracowników zwiększył się. Zawsze może być lepiej. Jeśli chodzi o sekretarza, to będzie zależało od jego postawy. Jeśli będzie chciał dalej pracować, to będzie pracował. Jeśli podejmie inną decyzję, to też ją uszanuję.

Jest więc Pani otwarta na ewentualną współpracę z nim?
- Oczywiście. Jestem jak najbardziej otwarta na współpracę z każdym.

Co uważa Pani za swój największy sukces w dotychczasowej działalności samorządowej?
- Jednym z sukcesów jest na pewno zryczałtowanie diet, ponieważ od wielu lat nie można było uporać się z tą sprawą. W moim okręgu wyborczym, czyli w Gołostowicach, zamontowano pompę ciepła i nowoczesne ogrzewanie na świetlicy wiejskiej. Sukcesem na pewno jest to, że przy animozjach personalnych wśród radnych, udało się przeprowadzić wiele potrzebnych uchwał i załagodzić konflikty. Zaczęliśmy też pracę nad restrukturyzacją Zakładu Usług Komunalnych.

W czym jest Pani lepsza od swojego kontrkandydata Tomasza Gracza?
- Uważam, że każda ocena osoby jest subiektywna, ponieważ zależy to od doświadczeń i relacji, jakie ludzie nawiązują między sobą, dlatego nie podejmuję się takiej oceny. O tym, czy jestem lepszym, czy gorszy kandydatem zadecydują wyborcy.

Jakie są Pani zainteresowania?
- Moje zainteresowania są bardzo szerokie. Na pewno moją pasją jest historia. Drugą pasją jest szeroko pojęty człowiek. Moim wielkim marzeniem było niegdyś studiowanie psychologii. Lubię też spędzać wolny czas, oglądając filmy czy czytając interesujące książki. Pasjonuje mnie muzyka i taniec. Uwielbiam wycieczki.

Dziękuję za rozmowę.

Marek Rychlica
{jcomments off}

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Chce zwiększyć profesjonalizm
szczury gryzą się o okruchy włądzy, władcy much wiedzą że w kondratowicach urząd jest jedynym miejscem pracy. tam gdzie niedosyt pożywienia i przestrzeni czyli niedosyt pieniędzy tam różnej maści bananowi dyktatorzy skaczą sobie do gardeł.pierwszy sekretarz radykalnej rewolucyjnej partii umiarkowanego postępu w granicach prawa, absolwent celestyna - spajker potrafi odróżnić sprawy ważne od spraw nieważnych , ludzi mądrych od idiotów , odróżnić jednorazowy wytrysk przedwyborzego amoku obietnic od faktycznych umiejętności no ale kondratowice to nie jego rejon. niech kondratowice spoczywają w pokoju.
0
Gravatar
K-ce
RE: Chce zwiększyć profesjonalizm
Wyborca powiedziała :
też wyborca powiedziała :
Wyborca powiedziała :
Czy naruszeniem prawa jest napisanie prawdy że w ekipie Pani Karakow jest Pan Czesław Krawczyszyn, który startuje z jej ugrupowania tylko dziwnym trafem nie pojawil się na zdjęciu grupowym. Nie jest też kłamstwem że współrządzi ugrupowanie z któtego wybrano wójta. Czyli wygrana Pani Karakow to współrządzenie Krawczyszyna. Napisanie o tym nie jest naruszeniem niczyich dóbr osobistych tylko stwierdzeniem oczywistego faktu. Ludzie którzy nie popieraja Krawczyszyna i żenującego poziomu prac Rady Gminy z jego udziałem mają prawo o tym wiedzieć.
To napisz kto pisał donosy i paszkwile , udostępniał dokumenty (tajne) itp. na Krawczyszyna i jego rodzinę.
Mnie jako wyborce nie interesują woogóle przepychanki pomiędzy radnymi.Ale nie życze sobie żeby obrady Rada Gminy reprezentowały taki poziom. To wstyd dla całej społeczności lokalnej.Jak można mówić o podniesieniu profesjonalizmu urzędu mając kogoś takiego w ekipie
Wszyscy wiedzą kto za tym wszystkim stał. Profesjonaliści .

0
Gravatar
Wyborca
RE: Chce zwiększyć profesjonalizm
też wyborca powiedziała :
Wyborca powiedziała :
Czy naruszeniem prawa jest napisanie prawdy że w ekipie Pani Karakow jest Pan Czesław Krawczyszyn, który startuje z jej ugrupowania tylko dziwnym trafem nie pojawil się na zdjęciu grupowym. Nie jest też kłamstwem że współrządzi ugrupowanie z któtego wybrano wójta. Czyli wygrana Pani Karakow to współrządzenie Krawczyszyna. Napisanie o tym nie jest naruszeniem niczyich dóbr osobistych tylko stwierdzeniem oczywistego faktu. Ludzie którzy nie popieraja Krawczyszyna i żenującego poziomu prac Rady Gminy z jego udziałem mają prawo o tym wiedzieć.
To napisz kto pisał donosy i paszkwile , udostępniał dokumenty (tajne) itp. na Krawczyszyna i jego rodzinę.
Mnie jako wyborce nie interesują woogóle przepychanki pomiędzy radnymi.Ale nie życze sobie żeby obrady Rada Gminy reprezentowały taki poziom. To wstyd dla całej społeczności lokalnej.Jak można mówić o podniesieniu profesjonalizmu urzędu mając kogoś takiego w ekipie

0
Gravatar
też wyborca
xyz
Wyborca powiedziała :
Czy naruszeniem prawa jest napisanie prawdy że w ekipie Pani Karakow jest Pan Czesław Krawczyszyn, który startuje z jej ugrupowania tylko dziwnym trafem nie pojawil się na zdjęciu grupowym. Nie jest też kłamstwem że współrządzi ugrupowanie z któtego wybrano wójta. Czyli wygrana Pani Karakow to współrządzenie Krawczyszyna. Napisanie o tym nie jest naruszeniem niczyich dóbr osobistych tylko stwierdzeniem oczywistego faktu. Ludzie którzy nie popieraja Krawczyszyna i żenującego poziomu prac Rady Gminy z jego udziałem mają prawo o tym wiedzieć.
To napisz kto pisał donosy i paszkwile , udostępniał dokumenty (tajne) itp. na Krawczyszyna i jego rodzinę.

0
Gravatar
Wyborca
Krawczyszyn
Czy naruszeniem prawa jest napisanie prawdy że w ekipie Pani Karakow jest Pan Czesław Krawczyszyn, który startuje z jej ugrupowania tylko dziwnym trafem nie pojawil się na zdjęciu grupowym. Nie jest też kłamstwem że współrządzi ugrupowanie z któtego wybrano wójta. Czyli wygrana Pani Karakow to współrządzen ie Krawczyszyna. Napisanie o tym nie jest naruszeniem niczyich dóbr osobistych tylko stwierdzeniem oczywistego faktu. Ludzie którzy nie popieraja Krawczyszyna i żenującego poziomu prac Rady Gminy z jego udziałem mają prawo o tym wiedzieć.
0
Gravatar
spajker
RE: Chce zwiększyć profesjonalizm
ee powiedziała :
112 powiedziała :
Szanowni państwo od stawiania zarzutów o przestępstwo jest prokuratura, ale tam za składanie fałszywych zarzutów idzie się do więzienia. Dlatego niektórzy myślą, że na forum gazety można bez konsekwencji wypisywać paszkwile i pomówienia o przestępstwo, bo tu czują się anonimowo. Dla waszej informacji nic bardziej mylnego, tak nie jest nikt w internecie nie jest anonimowy. Na wniosek osoby pomówionej czy organizacji poszkodowanej, ściga już prokurator, wtedy żarty się kończą, ułudą jest myślenie , że w internecie na forum jesteście anonimowi , tak nie jest. dodatkowo teraz jest okres wyborczy i takie sprawy mogą trafić do sądu w trybie wyborczym. Każdy administrator forum ma obowiązek przechowywać wszelkie dane komputerów z których są pisane posty na forum, prokurator korzysta z danych administratora oraz dostawcy internetu, w takim przypadku namierzenie "żartownisia" przez policję to kwestia sekund. Administrator od momentu skorzystania opcji "zgłoś administratorowi" zgłoszenia naruszenia dóbr osobistych czy łamania prawa przez forumowicza zaczyna odpowiadać karnie za treść postu dla tego są one kasowane. Administrator nie będzie się narażał na sankcje karne, bo ktoś chce w jego mniemaniu anonimowo zmieszać kogoś z błotem.
Ciekawe co zrobi Prokuratura jak ustalą ,że oszczerstwo wyszło z komputera Kowalskiego a z tego komputera w domu wielopokoleniowym korzysta Kowalski jego żona , dwóch dorosłych synów i ich żony a także babcia i dwoje wnuków. Nie ma możliwości prawnych aby się nawzajem zakapowali :)
co zrobi prokuratura? zapyta tą 112 a ta każe osadzić babcie rodziców wnuków i sąsiadów, dom spalić prąd odłączyć i zamknąć internet. słowo strzelina będzie miało prawo drukować tylk onekrologi dla słusznie skazanych wątpiących.

0
Gravatar
ee
ee
112 powiedziała :
Szanowni państwo od stawiania zarzutów o przestępstwo jest prokuratura, ale tam za składanie fałszywych zarzutów idzie się do więzienia. Dlatego niektórzy myślą, że na forum gazety można bez konsekwencji wypisywać paszkwile i pomówienia o przestępstwo, bo tu czują się anonimowo. Dla waszej informacji nic bardziej mylnego, tak nie jest nikt w internecie nie jest anonimowy. Na wniosek osoby pomówionej czy organizacji poszkodowanej, ściga już prokurator, wtedy żarty się kończą, ułudą jest myślenie , że w internecie na forum jesteście anonimowi , tak nie jest. dodatkowo teraz jest okres wyborczy i takie sprawy mogą trafić do sądu w trybie wyborczym. Każdy administrator forum ma obowiązek przechowywać wszelkie dane komputerów z których są pisane posty na forum, prokurator korzysta z danych administratora oraz dostawcy internetu, w takim przypadku namierzenie "żartownisia" przez policję to kwestia sekund. Administrator od momentu skorzystania opcji "zgłoś administratorowi" zgłoszenia naruszenia dóbr osobistych czy łamania prawa przez forumowicza zaczyna odpowiadać karnie za treść postu dla tego są one kasowane. Administrator nie będzie się narażał na sankcje karne, bo ktoś chce w jego mniemaniu anonimowo zmieszać kogoś z błotem.
Ciekawe co zrobi Prokuratura jak ustalą ,że oszczerstwo wyszło z komputera Kowalskiego a z tego komputera w domu wielopokoleniow ym korzysta Kowalski jego żona , dwóch dorosłych synów i ich żony a także babcia i dwoje wnuków. Nie ma możliwości prawnych aby się nawzajem zakapowali :)

0
Gravatar
spajker
13-ty posterunek
112 powiedziała :
Szanowni państwo od stawiania zarzutów o przestępstwo jest prokuratura, ale tam za składanie fałszywych zarzutów idzie się do więzienia. Dlatego niektórzy myślą, że na forum gazety można bez konsekwencji wypisywać paszkwile i pomówienia o przestępstwo, bo tu czują się anonimowo. Dla waszej informacji nic bardziej mylnego, tak nie jest nikt w internecie nie jest anonimowy. Na wniosek osoby pomówionej czy organizacji poszkodowanej, ściga już prokurator, wtedy żarty się kończą, ułudą jest myślenie , że w internecie na forum jesteście anonimowi , tak nie jest. dodatkowo teraz jest okres wyborczy i takie sprawy mogą trafić do sądu w trybie wyborczym. Każdy administrator forum ma obowiązek przechowywać wszelkie dane komputerów z których są pisane posty na forum, prokurator korzysta z danych administratora oraz dostawcy internetu, w takim przypadku namierzenie "żartownisia" przez policję to kwestia sekund. Administrator od momentu skorzystania opcji "zgłoś administratorowi" zgłoszenia naruszenia dóbr osobistych czy łamania prawa przez forumowicza zaczyna odpowiadać karnie za treść postu dla tego są one kasowane. Administrator nie będzie się narażał na sankcje karne, bo ktoś chce w jego mniemaniu anonimowo zmieszać kogoś z błotem.
13-ty posterunek. a jakie kary są za kłamstwa mówiące o tym że kandydat jest ładny mądry, że zasługuje na pensję 16 kilo na mc, że historia kondratowic nie miała jeszcze takiego kandydata od czasu pjejstocenu? czy za takie kłamstwa jest jakaś kiełbasa wyborcza? czy jest tylko prusacki dryl i gułag dla wątpiących?

0
Gravatar
123
321
Kaniu powiedziała :
Wszystko pięknie i ładnie. Tylko dlaczego słyszy się tu głosy rodziców? Jakich głupot ??? Wybory już wkrótce. Wynik powie sam za siebie. Krytyka i to najostrzejsza dotyka wszystkich politykow i kandydatów bez wzgledu na jakie stanowisko się ubiegaja. Bez wzgledu na kraj. Krytyka politykow jest wszechobecna w każdym z możliwych mediów. Jeżeli ktoś nie umie jej zaakceptować to jest zbyt słaby by w niej funkcjonować. Nie chcecie krytyki, to poproscie o wylaczenie możliwości dodawania postów pod artykułem. Gracz nikogo prokuratorem nie straszył jak na niego wylewaliscie oskarżenia. Milczał. Jeżeli wygracie wybory, będziecie ciągle krytykowani i oskarżani. I bedziecie straszyć wtedy prokuratorem połowę mieszkańców gminy. Tylko jeszcze te wybory wygrajcie. Sam jestem ciekaw wyników :)
I dlaczego na litość grzyba, ktoś kto wypisuje w obronie p. Gracza, robi tak potworne błędy! Jaką Państwo robicie reklamę kandydatowi na wójta. Specowi od ortografii j. polskiego puściły nerwy, nasadziła/ł błędów bez liku. Krytyka dotyczy faktów a nie kłamstw i pomówień. Demokracja to nie anarchia a wolność słowa to nie wolna amerykanka w obrzucaniu ludzi kłamstwami i łajnem. Sytuacja czysto hipotetyczna gdyby np. na forum "internetowi oburzeni petenci" wypisywali , że p.sekretarz zmusza pracowników UG do rozdawania swoich ulotek wyborczych (niezgodnie z prawdą bo p. sekretarz jako profesjonalista zadbałby o to, żeby takich sytuacji w UG nie było), to jest to krytyka z którą należy się liczyć czy jednak nie jest to pomówienie i p. sekretarz ma prawo do obrony swojego dobrego imienia ? Odpisz KANIU jaka by to było

0
Gravatar
spajker
RE: Chce zwiększyć profesjonalizm
112 powiedziała :
Szanowni państwo od stawiania zarzutów o przestępstwo jest prokuratura, ale tam za składanie fałszywych zarzutów idzie się do więzienia. Dlatego niektórzy myślą, że na forum gazety można bez konsekwencji wypisywać paszkwile i pomówienia o przestępstwo, bo tu czują się anonimowo. Dla waszej informacji nic bardziej mylnego, tak nie jest nikt w internecie nie jest anonimowy. Na wniosek osoby pomówionej czy organizacji poszkodowanej, ściga już prokurator, wtedy żarty się kończą, ułudą jest myślenie , że w internecie na forum jesteście anonimowi , tak nie jest. dodatkowo teraz jest okres wyborczy i takie sprawy mogą trafić do sądu w trybie wyborczym. Każdy administrator forum ma obowiązek przechowywać wszelkie dane komputerów z których są pisane posty na forum, prokurator korzysta z danych administratora oraz dostawcy internetu,
pomówieniem jest przedstawianie treści niezgodnej z prawdą a nieprawdziwa treść ma w swoich skutkach zaszkodzić jakiejś osobie. łysego nazwę łysym a blondynkę blondynką. w mojej ocenie obydwoje nie powinni kandydować bo się do tego nie nadają. w trybie wyborczym robimy szybki proces no ale łysy musi iść do prokuratora w peruce a blondyna musi się przefarbować. prokuratura musi zaś ocenić czy i w jaki sposób treść oceny zwanej krytyką wpłynęła na to że łysy albo blondyna zdobył głosów mniej lub więcej w wyborach. dokonywać oceny może każdy każdego a już szczególnie polityka. widzę że polityk może być kłamcą, może łgać, może być durniem niezdatnym do żadnej pracy , nawet do bezczynnego kręcenia się w polityznym fotelu no ale krytyka a fu, każdy nauczyciel to dyktator? to byłem ja, adolf stalin a za brak uwielbienia zwanego krytyką wysyłam do gułagu, znam się ze strażnikiem. apeluję - dość blondynek we władzach.

0

Przeczytaj także