Drugie życie odpadów w EkoCentrum Wrocław
Organizatorzy tak zachęcają do udziału w warsztatach:
· 29.10.2016 r. - "Świeczniki i lampiony" - tworzymy świąteczny nastrój w czasie jesienno-zimowych wieczorów. W trakcie zajęć wyczarujemy świeczniki za pomocą wikliny papierowej oraz oryginalne lampiony przy użyciu elementów pochodzenia wtórnego.
· 13.11.2016 r. - "Kaktusy i inne" - te warsztaty upcyklingowe o bardzo tajemniczo brzmiącej nazwie to nic innego jak tworzenie sukulentów oraz innych wymyślnych roślin w pięknych doniczkach. Mogą one posłużyć za ozdobę, skarbonkę czy przycisk do papieru, wyglądają atrakcyjnie na każdym biurku czy parapecie a co najważniejsze- nie trzeba ich podlewać! Zapraszamy całe rodziny.
· 20.11.2016 r. - "Portfel i portmonetka" - w trakcie zajęć wyczarujemy gustowne portfele z kartonów po sokach tudzież mleku, z kaset magnetofonowych oraz portmonetki ze skrawków materiałów.
· 03 i 04.12.2016 r. - "Świąteczny weekend z upcyklingiem" - dwudniowe warsztaty tworzenia upcyklingowych ozdób świątecznych. Będziemy tworzyć zawieszki, wieńce, bombki i świąteczne stroiki.
To nie jedyny projekt edukacyjny EkoCentrum wspierany przez WFOŚiGW we Wrocławiu. Edukatorzy organizują m.in. wyprawy terenowe nad Odrą i w Dolinie Baryczy, zajęcia „Strażnicy Zieleni”, „Moje miasto - czyste miasto”, „Rower daje power”, uczą jak konstruować hotele dla owadów, prowadzą doświadczenia z modelami elektrowni wiatrowych, gry, zabawy integracyjne i projekcje filmów. Zajęcia prowadzone są w ośrodku jak również na obszarach cennych przyrodniczo we Wrocławiu, takich jak: Grądy na Odrą, Łęgi nad Bystrzycą czy w Lesie Pilczyckim. Ekocentrum prowadzone przez Fundację Ekorozwoju działa od 2013 r. Powstało w dzielnicy Nadodrze w wyremontowanych budynkach pochodzących jeszcze z lat 20 ubiegłego wieku, które pierwotnie służyły jako lokalne warsztaty i stajnie dla koni. Edukatorzy wyposażyli obiekt w oświetlenie LED, panele fotowoltaiczne czy zielone dachy. Wykonali odwierty do głębokości 300 m i zamontowali pompy ciepła, które pozwalają wykorzystywać zimą ciepło ziemi do ogrzewania budynków. Latem podziemne instalacje umożliwiają „klimatyzację” EkoCentrum i gromadzenie ciepła na zimę. Można tutaj korzystać z warsztatu rowerowego, podziwiać wystawy, korzystać z eko-biblioteki z bogatymi zbiorami książek i multimediów. Między budynkami została zaaranżowana „zielona uliczka”, która jest m.in. miejscem publicznych spotkań i festynów ekologicznych. Ośrodek Edukacji Ekologicznej powstał dzięki wsparciu z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Budynek przekazały władze Wrocławia.
Robert Borkacki, WFOŚiGW we Wrocławiu
Fot. Fundacja Ekorozwoju
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
RE: Drugie życie odpadów w EkoCentrum Wrocław
ja mam pytanie do każdego. niech każdy odpowie sobie na nie sam. ile kosztują twoje śmieci? z jakiego powodu coś co jeszcze wczoraj było cennym zakupem już dzisiaj jest śmieciem?