Kto potrzebuje szklanej kuli?
Obrady XXXI sesji Rady Miejskiej Strzelina odbyły się tradycyjnie w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin. Przewodniczący rady Ireneusz Szałajko odczytał podziękowanie kierownika Centrum Usług Komunalnych i Technicznych w Strzelinie Kazimierza Sęgi, który zakończył pracę zawodową i przeszedł na emeryturę. Radny Piotr Litwin, w imieniu komisji gospodarki komunalnej, rolnictwa i ochrony środowiska podziękował za realizację zadań, których z roku na rok było coraz więcej. Jak dodał, dzięki kierownikowi i pracownikom przez ostatnie dziesięć lat poprawiły się estetyka oraz wygląd miasta i gminy Strzelin.
Wyliczyć, ile zużyją
Następnie radni zajęli się uchwałą w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków na terenie gminy Strzelin za okres od 1 maja 2017r. do 30 kwietnia 2018 r. – Od 6 lat spółka odnotowuje straty pomiędzy ilością wyprowadzonej i uzdatnionej wody a ilością sprzedanej wody odbiorcom. Te straty są wysokie. Plasują się w okolicach 25-30% - mówiła radna Renata Dobucka.
Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Stanisław Klimaszewski stwierdził, że w Polsce ani na świecie, nie ma wodociągu, który nie przynosi strat. Dodał, że jest to normalne zjawisko, na co składa się m.in. płukanie filtrów. Są to również awarie czy kradzieże. Większością głosów uchwała została przyjęta.
Kolejna była uchwała w sprawie ustalenia dopłaty do taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków na terenie gminy Strzelin na okres od 1 maja 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Ustala się dopłatę do ceny ścieków dla odbiorców zaliczanych do grupy taryfowej gospodarstwa domowe w wysokości 1,50 zł netto do każdego m3 ścieków. Radny Julian Kaczmarek pytał jakie skutki finansowe będzie miał przedmiotowy projekt uchwały. Proponował, aby nie podejmować tej uchwały, gdyż projekt nie jest zgodny ze statutem. Klimaszewski wyjaśnił, że gmina przewidziała w budżecie 500 000 zł na ten cel.
- W mojej ocenie nie ma wielu rzeczy, które gmina może dać mieszkańcom. Stajemy przed bardzo ciekawą i pomocną decyzją dla mieszkańców miasta. Dziwię się panu radnemu, że argumentem dla odrzucenia tego projektu uchwały jest brak wyliczeń, brak informacji na temat skutków finansowych. Pan prezes musiałby mieć szklaną kulę i wyliczyć, ile ludzie zużyją ścieków – powiedział radny Michał Ostrowski. Ostatecznie większość radnych była za przyjęciem uchwały.
CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
Szklana - nie kula -hop
Ludzie wadz okresla się jako samorządowa, z jajkiem SLD, poparciem Rydzyka i i Proboszczyy, nowa historia z wyklętymi/jak to się mają wyklęci do SLD, czy tej samorządowej/ może to Bandera działa,Tatarzyn , ISIS a może to takie lokalne łobuzy-oj beędą jaja Anrej to załatwi .RE: Kto potrzebuje szklanej kuli?
Strzelin miasto grzechu, tu nawet zawierzenia władzy nie podlegają prawom szklanej kuli.Kult jednostki w tym mieście przerósł Prezesa.RE: Kto potrzebuje szklanej kuli?
spajker powiedziała : Radny Ostrowski nie pierwszy i nie ostatni raz pokazał swą niekompetencje....chciał błysnął a wyszło szambo słowneRE: Kto potrzebuje szklanej kuli?
"Pan prezes musiałby mieć szklaną kulę i wyliczyć, ile ludzie zużyją ścieków – powiedział radny Michał Ostrowski." no to ja bez szklanej kuli powiem ile ludzie zużywają ścieków. 0,00 ( zero przecinek zero). znam trochę ludzi,którzy są producentami ścieków ale nie zetknąłem się jeszcze z użytkownikiem ścieków. być może radny jest smakoszem i trafnie określił płynną zawartość puszek i butelek sprzedawanych ludziom masowo jako napoje, no ale do tego też nie potrzeba szklanej kuli.