Radni opozycyjni, Agnieszka Bugryn i Norbert RabaPowiatowi radni opozycyjni Agnieszka Bugryn, Magdalena Krupa oraz Norbert Raba na minionej sesji Rady Powiatu (25.06) mieli sporo pytań do strzelińskiego starosty. Radne Agnieszka Bugryn oraz Magdalena Krupa na czerwcowej sesji Rady Powiatu Strzelińskiego interweniowały w sprawie wystosowanego przez radnych Rady MiG Wiązów i sołtysów tej gminy pisma w sprawie utrzymania dróg powiatowych. Pismo dotyczyło również kwestii wycięcia przydrożnych i stwarzających realne niebezpieczeństwo drzew. Przy drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Stary Wiązów a Kowalów rosną topole, stanowiące zagrożenie dla przejeżdżających pojazdów i rowerzystów. Radne podkreśliły, że niezbędne jest co najmniej ogłowienie tych drzew, ale apelują o ich wycięcie. Przestrzegały przed możliwością nieszczęśliwego wypadku na wspomnianej drodze i zwróciły uwagę, iż tego typu problemy będą narastać.
Starosta przyznał, że był obecny na jednej z ostatnich interwencji straży pożarnej, która zajmowała się usuwaniem szkód, jakie podczas burzy poczyniły suche topole przy tej drodze. Dodał, że widok budził grozę (powalone drzewa, mnóstwo połamanych dużych gałęzi na ulicy i polach), ale szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Starosta wyjaśnił, że na pewno w tej sprawie zostaną podjęte działania, ale w tej chwili nie jest w stanie sprecyzować jakie. Obiecał zająć się tą pilną kwestią. Radny Norbert Raba poruszył tematy oświatowe. Zapytał o nabór w szkołach ponadgimnazjalnych oraz o podjęte czynności dotyczące podziału Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie.
Wicestarosta Aleksander Ziółkowski poinformował, że do godzin porannych 25 czerwca (a o godz. 15:00 kończyła się rejestracja) zgłosiło się 417 osób do ponadgimnazjalnych szkół powiatu strzelińskiego. Stwierdził, że jest to dobry wynik, gdyż w ubiegłym roku o podobnej porze tych zgłoszeń było 370.
Z kolei podział CKZiU trwa. Zmieniane są umowy z pracownikami i przygotowywany jest arkusz organizacyjny.
Radny Raba zapytał także o poziom realizacji programu PL13, który kończy się w kwietniu 2016.
Starosta podkreślił, że ma świadomość uciekającego czasu, ale realizację programu komplikuje aktualna sytuacja w SCM. Koordynator projektu udzieli pisemnej konkretnej i szczegółowej odpowiedzi na temat bieżącego stanu realizacji programu.
Natomiast radna Krupa podkreśliła, że na stronach internetowych nie ma żadnych aktualnych informacji odnośnie programu PL13. Nie wiadomo kiedy będą nabory, kiedy będą badania. I może się tak zdarzyć, że słusznie rozpropagowana akcja umrze śmiercią naturalną.

Raba kontra zarząd
- Zgodnie ze statutem i obowiązującym obiegiem dokumentów to pan przekazuje odpowiedź zarządu powiatu radnym - zwrócił się do przewodniczącego rady Mariusza Majewskiego radny Norbert Raba. - Jak to jest możliwe, że na pytanie radnego można odpowiedzieć jakkolwiek? Na ostatniej sesji zadałem pytanie dlaczego zarząd powiatu zrezygnował z nadzoru właścicielskiego w ZPO w Strzelinie. W odpowiedzi dostałem informację, że zarząd nie jest kompetentny, a pani inspektor prowadzi kontrolę w placówkach oświatowych. Super! Rozumiem, że wpływ księżyca też ma jakiś wpływ na pracę zarządu, ale to mnie nie interesuje. Nie dostałem odpowiedzi na postawione pytanie. Nie dostaję odpowiedzi, nie dostaję dokumentów, panie przewodniczący!
Radny Majewski odpowiedział, że przewodniczący jest tylko pośrednikiem przekazującym zarządowi pytania od radnych oraz odpowiedzi zarządu radnym. Autorem odpowiedzi jest zarząd.
- Trudno jest mi – mówił przewodniczący – i nie mam takich kompetencji, żeby wpływać na zarząd i zakres udzielanej odpowiedzi na postawione pytanie.
Starosta uzupełnił, że nad odpowiedziami pracuje szereg pracowników starostwa. Odpowiedzi są również konsultowane.
- Na bazie użytych przez pana sformułowań została skonstruowana odpowiedź – wyjaśniał Marek Warcholiński. Radna Agnieszka Bugryn zwróciła także uwagę, by na stronach BIP zarząd terminowo publikował protokoły oraz uchwały.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
?
RE: Czy zarząd powiatu odpowiada na pytania radnego Raby?
nowy powiedziała :
ali baba powiedziała :
1 powiedziała :
Dla nas mieszkańców najważniejsze jest dobro powiatu i instytucji mu podległych aby powiat strzeliński funkcjonował jak najdłużej i to jest najważniejsze
No to masz pecha, bo zagłosowałeś tak, że może powiatu już nie być.
Na kogo trzeba było głosować aby powiat funkcjonował?
Funkcjonowanie nie tylko SCM ale i innych jednostek publicznych aby powiat istniał jak najdłużej no i od tego są fachowcy wybrani przez mieszkańców w naszym powiecie aby nam to zapewnili

0
Gravatar
nowy
RE: Czy zarząd powiatu odpowiada na pytania radnego Raby?
ali baba powiedziała :
1 powiedziała :
Dla nas mieszkańców najważniejsze jest dobro powiatu i instytucji mu podległych aby powiat strzeliński funkcjonował jak najdłużej i to jest najważniejsze
No to masz pecha, bo zagłosowałeś tak, że może powiatu już nie być.
Na kogo trzeba było głosować aby powiat funkcjonował?

0
Gravatar
ali baba
RE: Czy zarząd powiatu odpowiada na pytania radnego Raby?
1 powiedziała :
Dla nas mieszkańców najważniejsze jest dobro powiatu i instytucji mu podległych aby powiat strzeliński funkcjonował jak najdłużej i to jest najważniejsze
No to masz pecha, bo zagłosowałeś tak, że może powiatu już nie być.

0
Gravatar
1
ważne
Dla nas mieszkańców najważniejsze jest dobro powiatu i instytucji mu podległych aby powiat strzeliński funkcjonował jak najdłużej i to jest najważniejsze
0
Gravatar
facet
RE: Czy zarząd powiatu odpowiada na pytania radnego Raby?
ali baba powiedziała :
facet powiedziała :
ali baba powiedziała :
ufka powiedziała :
ali baba powiedziała :
ufka powiedziała :
Wpływ księżyca to podziałał na Pana Rabę!Namieszał w polityce samorządowej ino wleżie.....Dalej jest "nabzdyczony" jak jego koleżanka Pomaska,którą promuje na swoim fejsie! Posłem na pewno nie zostanie!!!(P. RAba) Daj "se" Pan spokój P. Raba!
Posłem nie będzie, bo nie będzie startował. I ufka miesza się "ile wlezie", a nie "ino wlezie" - kończyłaś ludów??? lol A krytykować może bo takie jest zbójeckie prawo opozycji i ponoć mieli być lepsi, a to co robią to żarty, nawet Bek to zauważył.
Ali babo: Nazwy miejscowości koniecznie trzeba pisać dużą literą! Np. Strzelin, Warszawa,Wrocław .......Ino znowu nie pisz Ludów z małej litery! Bek to jakiś Twój guru????
Ufko - Beka szanuję, bo był dobrym starostą i dobrym wójtem. Ludów piszę z małej specjalnie. Twój rozumek tego nie pojmie.
no proszę Cię! dobrym starostą?? wójtem. no weź przestań...
Zobacz sobie zdłużenie gminy Przeworno i Strzelin. Bek nie zadłużył swojej gminy.
co Ty gadasz? a kanalizacja bez przyłączy?

0
Gravatar
ali baba
RE: Czy zarząd powiatu odpowiada na pytania radnego Raby?
facet powiedziała :
ali baba powiedziała :
ufka powiedziała :
ali baba powiedziała :
ufka powiedziała :
Wpływ księżyca to podziałał na Pana Rabę!Namieszał w polityce samorządowej ino wleżie.....Dalej jest "nabzdyczony" jak jego koleżanka Pomaska,którą promuje na swoim fejsie! Posłem na pewno nie zostanie!!!(P. RAba) Daj "se" Pan spokój P. Raba!
Posłem nie będzie, bo nie będzie startował. I ufka miesza się "ile wlezie", a nie "ino wlezie" - kończyłaś ludów??? lol A krytykować może bo takie jest zbójeckie prawo opozycji i ponoć mieli być lepsi, a to co robią to żarty, nawet Bek to zauważył.
Ali babo: Nazwy miejscowości koniecznie trzeba pisać dużą literą! Np. Strzelin, Warszawa,Wrocław .......Ino znowu nie pisz Ludów z małej litery! Bek to jakiś Twój guru????
Ufko - Beka szanuję, bo był dobrym starostą i dobrym wójtem. Ludów piszę z małej specjalnie. Twój rozumek tego nie pojmie.
no proszę Cię! dobrym starostą?? wójtem. no weź przestań...
Zobacz sobie zdłużenie gminy Przeworno i Strzelin. Bek nie zadłużył swojej gminy.

0
Gravatar
ufka
RE: Czy zarząd powiatu odpowiada na pytania radnego Raby?
ali baba powiedziała :
ufka powiedziała :
ali baba powiedziała :
ufka powiedziała :
Wpływ księżyca to podziałał na Pana Rabę!Namieszał w polityce samorządowej ino wleżie.....Dalej jest "nabzdyczony" jak jego koleżanka Pomaska,którą promuje na swoim fejsie! Posłem na pewno nie zostanie!!!(P. RAba) Daj "se" Pan spokój P. Raba!
Posłem nie będzie, bo nie będzie startował. I ufka miesza się "ile wlezie", a nie "ino wlezie" - kończyłaś ludów??? lol A krytykować może bo takie jest zbójeckie prawo opozycji i ponoć mieli być lepsi, a to co robią to żarty, nawet Bek to zauważył.
Ali babo: Nazwy miejscowości koniecznie trzeba pisać dużą literą! Np. Strzelin, Warszawa,Wrocław .......Ino znowu nie pisz Ludów z małej litery! Bek to jakiś Twój guru????
Ufko - Beka szanuję, bo był dobrym starostą i dobrym wójtem. Ludów piszę z małej specjalnie. Twój rozumek tego nie pojmie.
Rozumek pojmie ale nie pisz nazwy miejscowości z małej litery! Słychać, widać i czuć,że jesteś zarozumiałym lemingiem lecz pisanie nazw miejscowości,na zwisk itd...również Ciebie obowiązuje...W szkole Cię tego nie uczono czy nie byłeś pojętnym uczniem?

0
Gravatar
facet
RE: Czy zarząd powiatu odpowiada na pytania radnego Raby?
ali baba powiedziała :
ufka powiedziała :
ali baba powiedziała :
ufka powiedziała :
Wpływ księżyca to podziałał na Pana Rabę!Namieszał w polityce samorządowej ino wleżie.....Dalej jest "nabzdyczony" jak jego koleżanka Pomaska,którą promuje na swoim fejsie! Posłem na pewno nie zostanie!!!(P. RAba) Daj "se" Pan spokój P. Raba!
Posłem nie będzie, bo nie będzie startował. I ufka miesza się "ile wlezie", a nie "ino wlezie" - kończyłaś ludów??? lol A krytykować może bo takie jest zbójeckie prawo opozycji i ponoć mieli być lepsi, a to co robią to żarty, nawet Bek to zauważył.
Ali babo: Nazwy miejscowości koniecznie trzeba pisać dużą literą! Np. Strzelin, Warszawa,Wrocław .......Ino znowu nie pisz Ludów z małej litery! Bek to jakiś Twój guru????
Ufko - Beka szanuję, bo był dobrym starostą i dobrym wójtem. Ludów piszę z małej specjalnie. Twój rozumek tego nie pojmie.
no proszę Cię! dobrym starostą?? wójtem. no weź przestań...

0
Gravatar
ali baba
RE: Czy zarząd powiatu odpowiada na pytania radnego Raby?
ufka powiedziała :
ali baba powiedziała :
ufka powiedziała :
Wpływ księżyca to podziałał na Pana Rabę!Namieszał w polityce samorządowej ino wleżie.....Dalej jest "nabzdyczony" jak jego koleżanka Pomaska,którą promuje na swoim fejsie! Posłem na pewno nie zostanie!!!(P. RAba) Daj "se" Pan spokój P. Raba!
Posłem nie będzie, bo nie będzie startował. I ufka miesza się "ile wlezie", a nie "ino wlezie" - kończyłaś ludów??? lol A krytykować może bo takie jest zbójeckie prawo opozycji i ponoć mieli być lepsi, a to co robią to żarty, nawet Bek to zauważył.
Ali babo: Nazwy miejscowości koniecznie trzeba pisać dużą literą! Np. Strzelin, Warszawa,Wrocław .......Ino znowu nie pisz Ludów z małej litery! Bek to jakiś Twój guru????
Ufko - Beka szanuję, bo był dobrym starostą i dobrym wójtem. Ludów piszę z małej specjalnie. Twój rozumek tego nie pojmie.

0
Gravatar
ufka
RE: Czy zarząd powiatu odpowiada na pytania radnego Raby?
ali baba powiedziała :
ufka powiedziała :
Wpływ księżyca to podziałał na Pana Rabę!Namieszał w polityce samorządowej ino wleżie.....Dalej jest "nabzdyczony" jak jego koleżanka Pomaska,którą promuje na swoim fejsie! Posłem na pewno nie zostanie!!!(P. RAba) Daj "se" Pan spokój P. Raba!
Posłem nie będzie, bo nie będzie startował. I ufka miesza się "ile wlezie", a nie "ino wlezie" - kończyłaś ludów??? lol A krytykować może bo takie jest zbójeckie prawo opozycji i ponoć mieli być lepsi, a to co robią to żarty, nawet Bek to zauważył.
Ali babo: Nazwy miejscowości koniecznie trzeba pisać dużą literą! Np. Strzelin, Warszawa,Wrocła w .......Ino znowu nie pisz Ludów z małej litery! Bek to jakiś Twój guru????

0

Przeczytaj także