Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Ósmoklasiści i gimnazjaliści, którzy stawiają na zdobycie zawodu, mieli okazję, aby zapoznać się z ofertą strzelińskiego CKZiU. Przed nimi podjęcie poważnej decyzji i wybór szkoły, w której już we wrześniu będą kontynuować naukę.
W czwartek i piątek, 23 i 24 maja, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie zorganizowano dni otwarte. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści mogli zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną. Przed nimi wybór szkoły, w której już po wakacjach będą kontynuować naukę. CKZiU odwiedziła młodzież z PSP nr 4 i PSP nr 5 w Strzelinie, SP w Wiązowie, PSP nr 3 w Strzelinie, PSP w Kuropatniku i ZSP w Borowie.
Podczas odwiedzin uczniów w strzelińskim technikum zaprezentowały się też lokalne zakłady pracy. Następnie młodzież udała się do gabinetów przedmiotowych, gdzie nauczyciele i uczniowie CKZiU przedstawiali zawody, jakich można nauczyć się w szkole. Wśród nich: technik logistyk, technik ekonomista, technik handlowiec, technik robót wykończeniowych w budownictwie i technik informatyk.
W warsztatach szkolnych zaprezentowano natomiast wszystkie zawody mechaniczne: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik i mechanik pojazdów samochodowych. Branżowa szkoła I stopnia oferuje też kierunki kształcenia: mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechanik motocyklowy, ślusarz czy klasę wielozawodową (elektryk, stolarz, murarz, sprzedawca, piekarz, cukiernik i inne wg wyboru uczniów).
- Technikum dysponuje bardzo bogatą bazą dydaktyczną, którą cały czas wzbogacamy. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest uzyskanie zawodu. Pracodawcy wskazują, że obecnie najbardziej pożądany na rynku pracy jest zawód technik mechanik. Urząd Marszałkowski ogłosił go jako zawód deficytowy w naszym regionie. Dzięki realizacji projektu w technikum powstały nowe pracownie branży samochodowej i mechanicznej. Czujemy na sobie ciężar kształcenia zawodowego na potrzeby rynku pracy i chcielibyśmy sprostać oczekiwaniom – poinformował dyrektor Robert Kozuń.Uczniowie poznali szeroką ofertę edukacyjną CKZiU w Strzelinie
Jak dodał, w szkole znajduje się nowa tokarka Venus 200 i frezarka Harnaś polskiej produkcji. Obie maszyny są sterowane za pomocą komputerów przy oprogramowaniu firmy Siemens SinuTrain828. Pracownia oferuje również naukę programowania maszyn i rysunku technicznego komputerowego w programie Solid Edge CAD/CAM 3D. Uczniowie korzystają z pulpitów odzwierciedlających panel maszyny.
Warto podkreślić, że szkoła rozwija się cyklicznie i wieloetapowo, również dzięki wsparciu środków Unii Europejskiej. Po remoncie budynku warsztatów szkolnych przeprowadzono kapitalny remont, a równolegle adaptowano pomieszczenia na pracownie, po czym doposażono budynek w odpowiedni sprzęt.
Rekrutacja odbywa się elektronicznie (www.dolnoslaskie.edu.com.pl), natomiast osoby spoza powiatu strzelińskiego muszą złożyć w sekretariacie podanie o przyjęcie do szkoły. Nabór trwa do 25 czerwca.

Dodaj komentarz