Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek i sobotę, 8 i 9 grudnia, w hotelu Maria i Parkowym Klubie Muzycznym odbyła się szósta edycja Festiwalu Gitarowego „Wiosła”. To wyjątkowe wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Ustrzel”, a honorowy patronat objęła burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk. Piątkowy wieczór rozpoczął Jarecki, polski raper i wokalista, członek zespołu muzycznego Kulturowa. Od 2003 r. prowadzi solową działalność artystyczną. Laureat nagrody im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Następnie na scenie wystąpili Płużek/Eskaubei Quartet. To wyjątkowy, okazjonalny projekt wynikający ze współpracy muzycznej Kuby Płużka, jednego z najciekawszych polskich pianistów jazzowych, z Bartłomiejem Skubiszem, raperem i tekściarzem kryjącym się pod pseudonimem Eskaubei.

Drugiego dnia wystąpił Create, zespół tworzony przez sześciu młodych i kreatywnych chłopaków: braci Macieja (wokal/gitara) oraz Jana (gitara basowa) Rembikowskich, Krzysztofa Romanowskiego (trąbka), Jakuba Krzymińskiego (saksofon altowy), Dawida Ostrzyckiego (klawisze) i Tymoteusza Słomiańskiego (perkusja).

Wieczorem odbył się koncert Delirium Band. Zespół gra autorskie piosenki i covery. Wychodząc z bluesowych korzeni, muzycy sięgnęli po utwory z innych gatunków, tak więc obecnie muzykę formacji można określić jako żywiołową i energetyczną mieszankę rock’n’roll’a, blues’a, rock’a, rhythm&blues’a i funk’u. Dwa dni pełne koncertów były dużym wydarzeniem dla wszystkich miłośników dobrej muzyki.

 

Dodaj komentarz