Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Samorządowa Szkoła Muzyczna w Strzelinie funkcjonuje dopiero piąty rok, a już może się poszczycić sukcesami uczniów na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim.
W poniedziałek, 11 marca br., Maciej Buczyński, uczeń III klasy cyklu sześcioletniego, uczący się gry na fortepianie pod kierunkiem Izabeli Dulińskiej – Bolsewicz, został laureatem III miejsca w multiinstrumentalnym XII Ogólnopolskim Konkursie „Mały czy duży wirtuoz?” w Warszawie. Celem konkursu było zachęcanie dzieci już od najmłodszych lat do prezentacji swoich umiejętności w grze na instrumencie, przyzwyczajanie się do kontaktu z publicznością i występów na dużej scenie, rozbudzanie w nich współzawodnictwa i porównanie swoich osiągnięć. To już kolejny sukces na koncie tego zdolnego, młodego pianisty.Maja Humelt zajęła I miejsce w Dolnośląskim Konkursie Gitarowym „O miedzianą strunę” w Legnicy
Natomiast w sobotę, 30 marca br., odbył się I Dolnośląski Konkurs Gitarowy „O miedzianą strunę” w Legnicy. Była to forma rywalizacji, w której wzięli udział uczniowie szkół muzycznych I stopnia, a także pasjonaci gry na gitarze. Strzelińską szkołę reprezentowało trzech młodych gitarzystów.
Laureatami tych zmagań zostali uczniowie z klasy Adama Ciećki. Maja Humelt, uczennica klasy II cyklu sześcioletniego, zajęła I miejsce, a Igor Szałajko, uczeń klasy I cyklu sześcioletniego, zajął III miejsce w najmłodszej wiekowo grupie I. Również uczennica klasy gitary Łukasza Figiela Agata Kazimierowicz została laureatką konkursu i zajęła III miejsce w grupie II. Już wkrótce przed uczniami kolejne zmagania konkursowe.
Dodaj komentarz