Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Od dziś jest już dostępny najnowszy 966 numer Słowa Regionu Strzelińskiego. W wydaniu sporo miejsca poświęcamy tematyce, która jest bliska większości z nas, a mianowicie wypoczynkowi nad wodą. Gdzie można, a gdzie nie wolno się kąpać, jakie zagrożenia czekają na miłośników wody i co zrobić, by nie doszło do najgorszego. O tym czytaj na str. 10.
Burzliwy charakter miało spotkanie mieszkańców Przeworna, którzy jednomyślnie protestują przeciwko budowie we wsi nowego pieca na odpady. Inne ważne spotkanie, które również odbyło się w minionym tygodniu, poświęcone było sytuacji szpitala i różnych rozwiązań, które mogą placówce pomóc.
Bardzo ciekawym wydarzeniem kulturalnym, organizowanym po raz pierwszy na tak duża skalę, był przegląd zespołów ludowych w Kondratowicach. Co sprawiło, że w tej miejscowości zjawiło się ich aż kilkanaście? Czytaj na str. 18.
Innym ciekawym wydarzeniem, był projekt, zorganizowany przez mieszkańców Jaworowa. Co wymyślili i co zrobili, przeczytać można na str. 15.
Już tradycyjnie kondratowicki samorząd dostarcza nam tematów, związanych z tamtejszą radą. Tym razem piszemy o sprawie poruszanej na sesji, a która dotyczyła nękania urzędników przez jednego z radnych.
Głośno było też o pewnym mieszkańcu gminy Borów, który chciał zarobić na... no właśnie, na śmieciach. Niestety, jego kontrahenci okazali się sprytniejsi, a on została z przysłowiowa ręką w nocniku. O tym piszemy na str. 17. Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.
Dodaj komentarz