Żelbetowe zbiorniki przeszły już próbę szczelności. Foto: UG Borów

Nowa gminna oczyszczalnia ścieków ma zagwarantować, że środowisko nie ucierpi. Czy jednak budowlańcy zdążą na czas? I czy wszystko zostanie zrobione tak jak zaplanowano?

Gmina Borów realizuje kolejny etap budowy kanalizacji sanitarnej, na który składa się układanie sieci kanalizacyjnej i budowa oczyszczalni ścieków w Borku Strzelińskim. Przejeżdżając przez Borów, trudno nie zauważyć trwających tam robót drogowych. Utrudnienia dla kierowców i pieszych związane są właśnie z układaniem gminnej kanalizacji. Tymczasem nowa oczyszczalnia ścieków powstaje z dala od uczęszczanych szlaków komunikacyjnych, przy drodze Borek Strzeliński – Kończyce (w gminie Domaniów). Dlatego wybraliśmy się na plac budowy, żeby przekonać się jak tam postępują prace. - Na bieżąco monitorujemy postęp robót i jesteśmy zadowoleni z wykonawcy – powiedział Waldemar Grochowski, wójt Borowa. - Wykonano już gros prac budowlanych. Powstały m. in. żelbetowe zbiorniki bloku technologicznego, retencji ścieków i ścieków oczyszczonych. Wyremontowano zbiornik ścieków dowożonych. Przeprowadzono testy szczelności zbiorników. Wszystkie są szczelne. Na ukończeniu są prace przy sieciach wewnętrznych, wylano fundamenty pod wiaty, na ukończeniu są prace w budynku socjalnym – poinformował nas wójt. W najbliższych dniach do oczyszczalni trafią stalowe elementy wiat, a na budynku socjalno-technicznym kładzione będą tynki i instalacja elektryczna.

Przypomnijmy, że wykonawcą robót w Borku Strzelińskim jest PU-P-H „Otech” z Gorlic, a zakończenie inwestycji planuje się na jesień tego roku.

 

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
909
25 lat
a kiedy koniec - może za następne 25 lat /jeszcze nawet nie ma połowy wiosek/ ?!!
0
Gravatar
spajker
RE: Będzie nowa i nowoczesna
ja przed wyborami mam większe osiągnięcia. właśnie konczę kolejną flaszkę. kupiłem ją za własne pieniądze a w cenie jest 23% vat 35% akcyzy i 19% cit. dołożyłem się do budżetu, z którego wynagrodzenia czerpią politycy. politycy na krótko przed wyborami prężą muskuły na tle jakiejś budowy niczym inżynier karwowski z 40-latka. busowa musi być socjalistyczna, społecznie użyteczna, takie przedszkole, w którym lud pracujący miast i wsi będzie szkolił nastęone pokolenia, taka oczyszczalnia ścieków, za którą jakaś ważna unia da medal, jakiś chodnik, po którym przodownicy pracy pójdą budować nową lepszą polskę. jakie to małe.
0

Przeczytaj także